E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

dibranët

Basha vë në sedër dibranët: Po ju flas hapur, unë jam nip Dibre por…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbërritur sot në Peshkopi, ku po takohet me qytetarë, të cilët i ka ftuar në protestën e...

Do ta shembim/ Dibranët drejt Tiranës, deputeti: Policia presion, po u merr emrat protestuesve

Mijëra qytetarë janë nisur nga Dibra drejt Tiranës, për të marrë pjesë në protestën e opozitës. Ata janë shprehur se nuk kanë pasur ndonjë...

“Ata që më kanë telendisur…”, ftesa e veçantë e Ramës për dibranët

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar ceremoninë për çeljen e punimeve për rrugën e Arbrit me një ftesë me shkrim dore në Facebook. Në ftesën...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...