E premte, 5 Mars, 2021
15 C
Tirana

Republikanët amerikanë i mbyllin derën medias

Republikanët amerikanë pritet të zhvillojnë konventën e tyre në fund të muajit gusht në Charlotte të Karolinës së Veriut.

Me një vendimmarrje të paprecedentë në historinë amerikane moderne, organizatorët e konventës kanë vendosur që ajo të zhvillohet pa praninë e medias.

Si arsye është nxjerrë zbatimi i rregullave të distancimit social për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Gazetarët nuk do të jenë në ngjarjen më të madhe të Partisë Republikane, ku delegatët do të votojnë për të nominuar formalisht Donald Trump për të garuar në zgjedhjet e 3 nëntorit për një mandat të dytë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një portret i paautorizuar për historianin Marenglen Kasmi

Nga: Xhevdet Shehu Nuk e kisha njohur më parë Marenglen Kasmin. Kur ndaj Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare dhe dëshmorëve të saj u ndërmor një sulm i...

Shumica duan largimin e tij/ 70 % e qytetarëve të Tiranës kundër punës së Ramës

Në shumicë dërrmuese, qytetarët e Tiranës nuk e vlerësojnë punën që po bën Edi Rama. Sipas sondazhit të ‘Flame Tree Advisors’ në ‘Çim Peka LIVE’,...

Brenda vilës së Hoxhës, dhoma dhe shtrati ku diktatori ndërroi jetë

Gjithçka në dhomën e ish-diktatorit ka mbetur ashtu siç ka qenë edhe atëherë kur ai ishte në jetë. Në një udhëtim në rezidencat e personaliteteve...

A rrezikohet Shqipëria nga tërmetet në Greqi? Përgjigjet sizmiologu i IGJEUM

Një tërmet tjetër i fuqishëm ka rënë në Elasona të Greqisë me magnitudë 6 ballë. Lëkundjet e forta u ndjenë edhe në Tiranë, në...

Italia bllokon dërgimin e vaksinave të AstraZenecas në Australi

Qeveria italiane ka bllokuar eksportin e vaksinës së AstraZenecas për në Australi. Përmes këtij vendimi është bllokuar dërgimi i 250.000 dozave të vaksinës, që janë...