E mërkurë, 14 Prill, 2021
14 C
Tirana

Etiketa

mbyllje

Koronavirusi, Serbia mbyll dyqane e restorante në fundjavë

Autoritetet serbe kanë marrë vendim për mbyllje të dyqaneve jo të domosdoshme, si dhe bareve dhe restoranteve këtë fundjavë, për shkak të rritjes së...

A do ketë mbyllje të dytë? Rakacolli: Situata është delikate

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, e ftuar në emisionin ‘Përballë’ të gazetarit Lutfi Dervishi, nuk e përjashtoi mundësinë e një mbyllje të dytë nga...

Pandemia/ Franca mbyll kufijtë me vendet jashtë BE-së

Franca do të mbyllë kufijtë e saj me vendet jashtë Bashkimit Evropian nga e diela, por ka ndaluar një mbyllje totale të vendit ndërsa...

Koronavirusi/ Greqia mbyll sërish dyqanet, shtyn hapjen e shkollave

Greqia do të mbyllë dyqanet të shtunën, më pak se dy javë pasi ka lejuar rihapjen e tyre, dhe ka shtyrë pa afat planet...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Koronavirusi, Kapshtica mbetet e mbyllur deri më 8 shkurt

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bën me dije se Pika e Kalimit Kufitar Kapshticë, do të qëndrojë e mbyllur deri më datë...

Brataj paralajmëron: Mund të ketë kufizim oraresh dhe mbyllje në fundjavë

Shefi i Urgjencës Kombërae, Skënder Brataj ka deklaruar ditën e sotme në një intervistë  për ‘TCH’, se vendi mund të kalojë në kufizim oraresh...

Rritja e rasteve me Covid/ Greqia merr vendimin ekstrem

Greqia merr një tjetër vendim ekstrem për të parandaluar përhapjen e Covid-19. Nga dita e hënë shkollat fillore dhe kopshtet do të jenë të mbyllura....

Berisha: Infeksionet janë rritur 40 herë, Rama vjedh nga mëngjesi në darkë

Ish-kryeministri, Sali Berisha deklaroi se shifrat e infeksioneve janë rritur 40 herë në krahasim me periudhën e parë të pandemisë. Ai tha se këto janë...

Pandemia/ Greqia drejt mbylljes

Ministri i Shëndetësisë në Greqi, Vassilis Kikilias, duke folur për ANT1 tha se vendi pritet që të mbyllet për 1 muaj. Ai tha se kryeministri...

Të fundit

Mjekësia alternative, recetë kundër kolesterolit dhe hipertensionit

Studimi i i disa kohëve më parë, pubikuar në revistën “Cancer Causesand Controll”,  ka konstatuar se ndër amishët amerikanë pothuajse nuk ka fare raste...

Basha marrëveshje me Shoqatën Kombëtare të Biznesit të Vogël dhe të Mesëm

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një tjetër takim gjatë kësaj fushate për të firmosur dhe një tjetër marrëveshje, kësaj rradhe me shoqatën...

Pse ambasadorja Kim, nuk është keqkuptuar, por…

Nga Artur Zheji Fjalët që tha, gjërazi dhe në një sintaksë perfekte, ambasadorja simpatike Kim, shkaktuan një tërmet të nëndheshëm, te Shumica që aktualisht na...

Përdorimi i limonave të ngrirë lufton tumoret, obezitetin dhe diabetin

Prej kohësh mjekësia e ka pohuar se limonët janë një superushqim. Jo vetëm që ata shtojnë shije të bollshme në një shumëllojshmëri të enëve,...

Rama nga Burreli: Politika është e vetmja armë që kanë njerëzit

Nga qyteti i Burrelit ku kryeministri Edi Rama ndodhet për një takim me të rinjtë e këtij qyteti, ky ka thënë në fjalën e...