E shtunë, 11 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Etiketa

magnitude

Tërmet në Korçë rreth orës 04:30 të mëngjesit

IGJEUM bën me dije se një tërmet është regjistruar në orën 04.23 të mëngjesit të sotëm në Korçë. Sipas të dhënave të bëra publike nga...

Një tërmet godet Greqinë pas mesnate, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë sot në orët e para pas mesnate. Sipas mediave greke, tërmeti me magnitudë 4,5 ballë i shkallës Rihter...

Një tjetër tërmet i fuqishëm godet Turqinë

Turqia është tronditur nga një tjetër tërmet i fuqishëm mëngjesin e sotëm. Sipas Anadoly Agency, tërmeti 5,6 ballë u ndje në provincën lindore të...

Lëkundje të lehta tërmeti në Durrës

Një tërmet i lehtë është ndjerë pasditen e sotme në qytetin bregdetar të Durrësit. Sipas IGJEUM-it, lëkundja ka qenë me magnitudë 2.6 të shkallës Rihter...

Lëkundje tërmeti në Tiranë

Së fundmi një tërmet me magnitudë 3.1 ballë, i shkallës Rihter ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike janë ndjerë në Tiranë dhe Shijak. Përkatësisht, sipas EMSC, epiqendra...

Një tërmet godet Greqinë

Një tërmet me magnitudë 4,5 ballë i shkallës Rihter ka goditur Greqinë mëngjesin e sotëm. Raportohet se tërmeti u regjistrua në orën 07:34 me orën...

Tërmeti në Kroaci/ Shënohet viktima e parë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.3 ballë i shkallës Rihter ka goditur ditën e sotme Kroacinë. Instituti i Mjekësisë Emergjente ka konfirmuar se si...

Turqia tronditet nga një tjetër tërmet i fortë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë ditën e sotme. Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 5.0 i shkallës rihter është regjistruar në pjesën perëndimore të...

Tërmeti 6.9 ballë godet këto ishuj, rrezik për cunam

Tërmeti i magnitudës 6.9 ballë i shkallës Rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore. Raportohet se tërmeti ka qenë me epiqendër në ishujt Kuril të...

Kina tronditet nga një tërmet i fuqishëm

Kina është tronditur ditën e sotme nga një tërmet i fortë me magnitudë 5 i shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Sichuan, ndërsa...

Të fundit

“Aya Sofya”/ Greqia paralajmëron sanksione ndaj Turqisë

Vendimi i gjykatës turke për ta kthyer “Aya Sofya” në një xhami, ka ngjallur mjaft polemika brenda dhe jashtë vendit. I fundit që ka reaguar...

Komshiq: Protestat në Beograd kanë të bëjnë me Kosovën

E ardhmja e Ballkanit është në BE dhe protestat në Beograd nuk kanë të bëjnë me Coronën, por me Kosovën, thotë për DW Zhelko...

Treni përplas një makinë në Domje të Tiranës

Policia bën me dije se treni i linjës Durrës-Kashar ka përplasur një mjet në fshatin Domje, mëngjesin e sotëm. Makina me drejtues shtetasen E.M gjatë...

FOTO/ Nuk do ta njihni, Eduart Ndocaj humb peshë në mënyrë drastike

Ish-deputeti, Eduart Ndocaj është shfaqur i transformuar pas një operacioni që ka zhvilluar së fundmi në Itali. Të gjithë e mbajmë mend imazhin e tij,...

Rikthehen protestat në Serbi, qindra njerëz përleshen me policinë jashtë parlamentit

Serbia është përfshirë sërish nga protesta të dhunshme, teksa qindra njerëz janë përleshur përsëri me policinë jashtë Parlamentit në Beograd. Bëhet me dije se policia...