E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Një tërmet godet Greqinë

Një tërmet me magnitudë 4,5 ballë i shkallës Rihter ka goditur Greqinë mëngjesin e sotëm.

Raportohet se tërmeti u regjistrua në orën 07:34 me orën greke në një zonë detare në Zynthos.

Vendi ndodhet 59 km në jugperëndim të Lithakia në Zakynthos.

Po ashtu bëhet e ditur se tërmeti kishte një thellësi fokale prej 5 km.

Kujtojmë se pak ditë më parë Greqia u godit nga dy tërmete të fuqishme, njëri prej të cilëve ishte 5.4 ballë i shkallës Rihter.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...