E shtunë, 11 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Etiketa

mengjes

Lëkundje tërmeti mëngjesin e sotëm në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnidutë 4.2 të shkallës Rihter ka goditur mëngjesin e sotëm Greqinë. Sipas mediave greke, lëkundjet janë ndjerë në 05:57 të mëngjesit të...

Një tërmet godet Greqinë

Një tërmet me magnitudë 4,5 ballë i shkallës Rihter ka goditur Greqinë mëngjesin e sotëm. Raportohet se tërmeti u regjistrua në orën 07:34 me orën...

Në orën 02:00 të mëngjesit të sotëm ndryshoi ora

Sot u shënua ndërrimi i akrepave të orës dhe zhvendosja e tyre një orë përpara. Ndryshimi i orës ndodhi në orën 02:00 të mëngjesit të...

Bie bora e parë në Dajt

Mali i Dajtit mëngjesin e sotëm është mbuluar nga dëbora. Siç kanë njoftuar meteorologët, temperaturat nga dita e sotme deri në të mërkurën e ardhshme...

Lëkundet toka greke, një tjetër tërmet goditet shtetin fqinj

Një tërmet i fuqishëm ka goditur tokën greke në orët e parë të mëngjesit. Sipas raportimeve, një tërmet me magnitudë 4.2 i Shkallës Rihter...

Një tjetër tërmet trondit vendin gjatë natës, ja epiqendra

Shqipëria është tronditur nga një tjetër tërmet në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas IGJEUM, tërmeti i ndjerë në orën 02:40 pas mesnate...

Zbuloni si do jetë moti ditën e nesërme

Moti për ditën e nesërme parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare mesatare lokalisht të dendura në relievet malore të verilindjes...

Ja çfarë i ndodh organizmit tonë nëse hamë djathë në mëngjes

Kush nuk e do djathin? Djathi, edhe në të kaluarën ka qenë një nga produktet e bulmetit më të rekomanduara nga mjekët, për shkak të...

Rrahu gruan me shkop byreku, policia arreston 40-vjeçarin shqiptar

Policia italiane ka arrestuar një 40-vjeçar me origjinë shqiptare, pasi ky i fundit rrahu me shkop byreku gruan e tij. Ngjarja u regjistrua në rrugën...

E paskemi ditur gabim! Ja çfarë duhet dhe nuk duhet të hamë për mëngjes

Shumica prej nesh e nis mëngjesin vetëm me një banane me idenë se ajo ka vlera ushqyese dhe është ideale për vaktin në fjalë,...

Të fundit

Manastirliu: 10 rregulla për një sezon turistik të sigurt

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, i ka bërë thirrje qytetarëve dhe turistëve të tregohen të kujdesshëm në zbatimin e rregullave të higjienës distancimit social. Manastirliu...

“Aya Sofya”/ Greqia paralajmëron sanksione ndaj Turqisë

Vendimi i gjykatës turke për ta kthyer “Aya Sofya” në një xhami, ka ngjallur mjaft polemika brenda dhe jashtë vendit. I fundit që ka reaguar...

Komshiq: Protestat në Beograd kanë të bëjnë me Kosovën

E ardhmja e Ballkanit është në BE dhe protestat në Beograd nuk kanë të bëjnë me Coronën, por me Kosovën, thotë për DW Zhelko...

Treni përplas një makinë në Domje të Tiranës

Policia bën me dije se treni i linjës Durrës-Kashar ka përplasur një mjet në fshatin Domje, mëngjesin e sotëm. Makina me drejtues shtetasen E.M gjatë...

FOTO/ Nuk do ta njihni, Eduart Ndocaj humb peshë në mënyrë drastike

Ish-deputeti, Eduart Ndocaj është shfaqur i transformuar pas një operacioni që ka zhvilluar së fundmi në Itali. Të gjithë e mbajmë mend imazhin e tij,...