Lëkundje tërmeti në Tiranë

Së fundmi një tërmet me magnitudë 3.1 ballë, i shkallës Rihter ka tronditur Shqipërinë.

Lëkundjet sizmike janë ndjerë në Tiranë dhe Shijak.

Përkatësisht, sipas EMSC, epiqendra e lëkundjeve ka qenë 13 km në veri-perëndim të qytetit të Shijakut dhe 32 km larg Tiranës.

Thellësia e tërmetit ishte 2 km.