E martë, 19 Janar, 2021
8 C
Tirana

Etiketa

lufta

Rikthehet lufta tregtare, Kosova kërcënon Shqipërinë me taksën 100%

Shqipëria dhe Kosova mbyllen dje një takim për lehtësimin e tregtisë, por duket se në vend të lehtësimit një luftë e re tregtare dhe...

“Kam ecur në këmbë për km të tërë”, Mc Kresha kujton momentet e tmerrshme nga lufta

Reperi i njohur shqiptar, Mc Kresha ishte i pranishëm mbrëmjen e sotme në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” për të surprizuar një...

Shpërthen lufta në Libi, qindra të vdekur

Numri i viktimave në luftimet përreth kryeqytetit libian, Tripoli u dyfishua gjatë fundjavës. Më shumë se 120 vetë kanë humbur jetën në këto luftime....

“I kam parë vetë krimet serbe”, aktivistja nga Serbia: Lufta u zgjat, ndërsa vuajtjet e popullit shtoheshin

Aktivistja më e njohur serbe për të drejtat e njeriut, Natasha Kandic, themeluese e Fondit për të Drejtën Humanitare, flet për bombardimet dhe luftën...

Xhaferi, djali i tij dhe lufta për Kosovën

Nga Leonora Aliu/ Shumë fantazma bredhin mbi të gjithë ne. Ato nuk na trembin e nuk na bëjnë ndonjë dëm, por na shtyjnë të...

Lufta politike degjeneron në banalitet, ‘lideri’ i opozitës publikon videon skandaloze

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka postuar një video në rrjetin social Facebook ku ironizon arritjet e qeverisë Rama. Ai shprehet se videoja në fjalë po...

Barcelona ngec në “San Mames”, hapet ‘lufta’ për titull për Real Madrid

Barcelona nuk ka arritur të fitojë ndaj Athletic Bilbaos në San Mames, në përballjen e javës së 23-të në La Liga që përfundoi në...

Lufta III? Irani publikon hambarët nëntokësorë të mbushur dingas me raketa (video)

Mediat iraniane kanë transmetuar pamje të reja nga tunelet e nëndheshme, të mbushura me raketa bërthamore dhe njësi raketahedhëse. Irani ka kërcënuar Perëndimin se do...

Frikë nga lufta/ Britania forcon ushtrinë në Ukrainë, përballet me agresionin rus

Britania e Madhe do të dërgojë më shumë trupa dhe një anije të Marinës Mbretërore në Ukrainë, raporton ‘The Telegraph’. Kjo lëvizje vjen për të "mbrojtur demokracinë"...

Erdogan i vendosur: Lufta kundër terrorizmit është e nevojshme për sigurinë e Evropës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në një artikull për gazetën franceze “Le Figaro”, me rastin e 100-vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë...

Të fundit

Putin sfidon acarin: Zhytet në ujë të akullt duke bërë kryqin (Video)

Presidenti rus Vladimir Putin u zhyt në ujërat e akullt, duke vazhduar kështu traditën e përkujtimit të pagëzimit të Krishtit nga Gjon Pagëzori. Kreu i...

Konsistenca është virtyt i mendjeve të vogla, por jo të paudha

Nga: Genc Pollo “Konsistenca është virtyt i mendjeve të vogla”  thuhet se ka deklaruar dikur Napoleoni. Sipas tij e plot të tjerëve një burrë shteti nuk ka...

Varhelyi: BE, mekanizëm për të siguruar vaksinat për Ballkanin Perëndimor

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në BE, Oliver Varhelyi deklaroi se Bashkimi Evropian ka nisur lëvizjet për të siguruar vaksinat anti-vovid për Ballkanin Perëndimor. Ai...

Mediat ekuadoriane: Si u përpoq bosi shqiptar i drogës të dilte nga burgu

Mediat në Ekuador i kanë kushtuar një artikull të gjatë Dritan Rexhepit, 40-vjeçarit vlonjat, i njohur si një nga bosët e trafikut të kokainës...

Koronavirusi në vend, 6 viktima dhe 586 raste të reja

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 6 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...