E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

lufta

SHBA tjetër ndihmë Shqipërisë për të luftuar koronavirusin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë një shtesë për të ndihmuar Shqipërinë në luftën kundër pandemisë. Përmes një postimi në Facebook, Ambasada e SHBA...

Presidenti Trump bën thirrje për luftë kundër racizmit dhe paragjykimeve

Pas javësh me trazira civile në Shtetet e Bashkuara, Presidenti Donald Trump po premton se administrata e tij do të ndërmarrë përpjekje intensive për...

Lufta për Teatrin, arsyeja gjendet edhe tek armiku më i egër

Nga Lorenc Vangjeli Kërko të gjesh arsye edhe te kundërshtari më i egër! Nëse në këtë epilog pandemie, dy palët në luftë për Teatrin Kombëtar...

Lufta që ia dorëzoi Shqipërinë komunizmit dhe llasticat me Twitter të pandemisë

Nga Lorenc Vangjeli Njerëzimi rrallë ka pasur fat më tragjik se gjatë viteve të egra të Luftës së Dytë Botërore. Dhjetëra miliona jetë u ndërprenë...

Koronavirusi/BE alokon 140 milionë euro për vendet e Evropës Lindore

Komisioni Evropian ka rialokuar 140 milion euro për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit në Armeni, Azerbajxhan, Bjellorusi, Gjeorgji, Republika e Moldavisë dhe Ukrainë. Komisioni...

Pse po dështon lufta kundër korrupsionit në Ballkanin Perëndimor

Nga Nikola Cuckic “European Western Balkans” Sa prej qytetarëve në Ballkanin Perëndimor, janë vënë nën presion për të dhënë ryshfet, sa prej tyre kanë qenë...

Miratimi i ‘anti-kçk’/ Gjonaj: Ja kush është nën shënjestrën e këtij ligji

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka folur rreth miratimit të ligjit “antiKÇK” ditën e sotme nga qeveria. Përmes një deklarate për mediat, Gjonaj tha se...

Kur lufta është më e lehtë se paqja: Si u shpartallua Sadami në vitin 1991

Mundësia e shpërthimit të një lufte mes SHBA-së dhe Iranit, është diskutuar shumë ditët e fundit, pas sulmeve mbi ambasadën amerikane në Irak dhe...

E panjohur/ “Lufta” me meme mes Trump dhe ish-komandantit iranian Soleimani

Gjenerali iranian Qassem Soleimani, i cili u vra në një sulm ajror amerikan në Irak në 3 janar, nuk ishte thjesht një organizator famëkeq...

“Misioni top sekret” Historia e komandove shqiptarë në luftën e Vietnamit

Memorie.al publikon rrëfimin e ish-Komandantit të Artilerisë Kundërajrore të Ushtrisë, Fadil Toçi, një nga nëntë oficerët e Ministrisë së Mbrojtjes, të cilët në vitin...

Të fundit

Basha e Kryemadhi alarmohen nga lëvizja e Ramës: Informuam Metën dhe ndërkombëtarët

Opozita e bashkuar ka dalë me një qëndrim të unifikuar për Reformën Zgjedhore. PD dhe aleatët e saj dënojnë me forcë tentativën e Ramës,...

Afër apo larg mbylljes? “Shefqet Ndroqi” gati për pacientët e infektuar (VIDEO)

Spitali “Shefqet Ndroqi” tashmë po bëhet gati për të pritur pacientët e infektuar me koronavirus, pas rritjes së rasteve të reja dhe shtrimeve te...

Thaçi del pas gjashtë orësh pyetje në Hagë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u paraqit sot në Hagë për t`u marrë në pyetje me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Që prej orës 13:00,...

E lindi pas hekurave të burgut, gjen vajzën pas 40 vitesh

Emisioni ’Pa Gjurmë’ realizon takimin e rrallë dhe emocionues të Dashuri Begaj me vajzën e saj Migena.  Ky takim ndodhi në ambientet e Report Tv,...

Momente intime në jahtin luksoz, Rezarta Shkurta publikon videon nga pushimet me Ermalin

Së fundmi, bukuroshja Rezarta Shkurta ka menduar t'i rrisë pak temperaturat. Ajo ka publikuar një video, teksa është duke shijuar disa ditë pushime me...