E mërkurë, 20 Janar, 2021
2 C
Tirana

Azerbajxhani kërcënon se do të shkatërrojë sistemet raketore të Armenisë

Zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes së Azerbajxhanit, ka kërcënuar sërish Armeninë, lidhur me konfliktin për rajonin Nagorno-Karabak.

Ai deklaroi se Forcat e Armatosura të Azerbajxhanit do të shkatërrojnë sistemet raketore antiajrore S-300 të Forcave të Armatosura armene që lëvizin në atë zonë.

“Sipas inteligjencës sonë, sistemet e raketave antiajrore S-300 që mbulojnë hapësirën ajrore të Erevanit janë tërhequr nga detyra luftarake dhe po lëvizin drejt territoreve të pushtuara (Nagorno-Karabak). Ne njoftojmë se fati i tyre i pret pajisjet e shkatërruara ushtarake të ushtrisë armene në Nagorno-Karabak”, tha ai.

Azerbajxhani dhe Armenia janë në luftë për rajonin e Nagorno-Karabakut, ku deri më tani janë vrarë dhjetëra ushtarë nga të dyja palët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...