E shtunë, 30 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

paralajmeron

Pagat e luftës/ Rama ultimatum punëdhënësve: Keni kohë deri më 5 qershor

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me shpërndarjen e pagave të luftës, duke paralajmëruar punëdhënësit që të aplikojnë ose përndryshe do të gjobiten. Përmes një...

Mbrojtja e mjedisit/ Lleshaj paralajmëron operacione të gjera në shkallë vendi

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka zhvilluar sot një inspektim në zonën e Lagunës së Kune Vainit dhe Tales, në kuadër të masave për...

Gjykata pushoi çështjen/ Balla paralajmëron kallëzim të ri në SPAK ndaj Bashës

Kreu i Grupit Parlamentar në PS, Taulant Balla ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit për të pushuar çështjen e lobimit rus ndaj...

Çështja e Teatrit Kombëtar/ Meta paralajmëron hapin e radhës

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar se nëse nuk do ketë reflektim nga ana e Bashkisë së Tiranës për çështjen e Teatrit, atëherë ai do...

Kreu i OBSH-së në Afrikë ngre alarmin: Mund të humbin jetën 190 mijë banorë

Kreu i OBSH në Afrikë, Matshidiso Moeti ka dhënë alarmin se nëse masat në këtë kontinent nuk do të respektohen, atëherë bilanci do të...

Shpëtoi Johnson nga koronavirusi/ Mjeku: Ata që shërohen mund të kenë paaftësi fizike

Profesor Nicholas Hart ka paralajmëruar se koronavirusi do të ketë efekte afatgjata tek pacientët e shëruar. Hart, një ekspert i frymëmarrjes dhe kujdesit kritik ishte...

“Do kandidoj, nuk bëhet fjalë”/Murrizi paralajmëron lëvizje të re politike në zgjedhjet e ardhshme

Nënkryetari i Parlamentit, Myslim Murrizi ka paralajmëruar një lëvizje të re politike, në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një intervistë për emisionin “Kjo Javë” në...

“Mos përshpejtoni me hapjen e qyteteve”/ Përfaqësuesi i OBSH: Rrezikojmë 1 valë të dytë para verës

Përfaqësuesi italian në Organizatën Botërore të Shëndetësisë, Walter Ricciardi ka paralajmëruar se një valë e dytë e epidemisë së koronavirusit mund të shpërthejë në...

UNICEF paralajmëron për mundësinë e shpërthimit të fruthit

Fondacioni për Fëmijë i Kombeve të Bashkuara (UNICEF) së fundmi ka paralajmëruar mundësinë e shpërthimit të fruthit, për shkak të pandemisë së koronavirusit. UNICEF bëri...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Të fundit

“Asnjë lëshim”, përfaqësuesi i opozitës jep sinjalet para mbledhjes së Këshillit Politik

Teksa pritet që për pak orë të mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesi i LSI në këtë tryezë, Petrit Vasili, ka dhënë mesazhe...

Pjesë e organizatës kriminale, kapet 29-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Nga ana e policisë është kapur një 29-vjeçar, me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Shtetasi me inicialet V. Gj., 29 vjeç, banues në Spathar, Vau...

E diela me apo pa makina? Policia e Shtetit dhe Rama japin versione të ndryshme

Kryeministri Rama dhe Policia e Shtetit kanë një përplasje lidhur me vendimet që kanë ndërmarrë, referuar masave ndaj pandemisë. Policia bie ndesh me atë çfarë...

“Brenda 5 qershorit i hedhim në llogari”/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Rama ka bërë me dije se pas 5 qershorit, punonjësve do t’u hidhen në llogari pagat e luftës edhe për ata që nuk...

Historia rrënqethëse/ Prindërit i braktisën, me zemër të thyer dy jetimët luten për ndihme

Ky është Arbjani dhe kjo është Albjona. Janë 13 dhe 11 vjeç, të sjellshëm, të zgjuar por shpirtin e kanë të vrarë. Babai i...
WhatsApp KONTAKTO TT