E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

lirohen

Beograd/ Dy serbë lirohen nga akuzat për vrasjen e shqiptarëve

Gjykata e Lartë në Beograd liroi Jugosllav Petrushiqin dhe Radeta Petroviqin nga akuzat për vrasjen e dy shqiptarëve, Hamdi Neziri dhe Rrahman Idrizi, gjatë...

Lirohen nga burgu dy mjekët që kuronin Eduart Lamajn

Dy mjekët që morën përsipër të mjekojnë ilegalisht Eduart Lamajn janë liruar në detyrim paraqitjeje. Gjykata e Apelit në Tiranë vendosi të lirojë Viktor Markun...

Amnistia/ Nis sot lirimi i 175 të burgosurve, ja kush përfitojnë

Nis ditën e sotme lirimi nga burgjet për të dënuarit që kanë përfituar nga amnistia. Ligji u miratua në fillim të këtij viti më datë...

Lirohen 8000 m2 plazh në Shëngjin, në hetim 5 përfaqësues biznesesh dhe 2 drejtorë

Policia ka liruar ditën e sotme rreth 8000 m2 plazh të zaptuar mënyrë të paligjshme në Kune, Shëngjin. Në kuadër të aksionit “Plazh i lirë”...

Rama liron nga detyra dy prefektë, në garë për kryetar bashkie (Emrat)

Dy prefektë janë liruar nga detyra, pasi do të kandidojnë për kryetarë bashkie. Bëhet fjalë për prefektin e Elbasanit, Gledian Llatja dhe atë të Shkodrës,...

SHBA/ Xhaxhai dhe nipi lirohen si të pafajshëm, pas 42 viteve në burg

Një nga arsyet, pse në shumë vende kundërshtohet dënimi me vdekje, është se drejtësia gabon jo rrallë. Clifford Williams ishte 34 vjeç, dhe nipi...

Protestuan kundër Ramës, lirohen 4 të arrestuarit

Gjykata e Fierit ka liruar 4 personat të cilët protestuan në datën 9 mars, kundër kryeministrit Rama. Gjatë paradites së sotme, Gjykata vendosi masën e...

Abuzimi me tenderin, lirohen 2 zyrtarët e Ministrisë së Drejtësisë

Lirohen nga qelia dy zyrtarët e Ministrisë së Drejtësisë, të akuzuar për abuzim me tenderin e byzylykëve. Aurel Lamçe dhe Arlind Alikaj janë lënë...

“Qëllojnë me armë, por nuk arrestohen se janë miqtë e Ballës”

Ish-kryeministri  Sali Berisha bën një tjetër denoncim ndaj “armikut të hershëm politik”, Taulant Balla. Berisha në Facebokun e tij publikon denoncimin e një qytetari. Në...

E masakruan për një karikues, lirohen vrasësit. Shpërthen e ëma: Ma vranë sërish!

Nëna e Marvin Mihalit, djalit që u vra një vit më parë për një karikues ka shpërthyer pas vendimit të gjykatës ndaj vrasësve të...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...