E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

kurdë

Xhihadisti shqiptar humbet jetën në Siri, shkak uria

Një luftëtar shqiptar i ISIS-it ka vdekur në burgjet kurde për shkak të mungesës së ushqimit. Lajmi është bërë i ditur nga Bedri Elezi, Drejtori...

Kapja e gomones me kurdë/ Policia e Shtetit: S’janë nisur nga toka shqiptare

Policia e Shtetit me anë të deklarate për mediat sqaron opinionin publik se në lidhje me lajmin që ka qarkulluar, sipas së cilit disa...

Erdogan: Nëse kurdët nuk tërhiqen, do t’i…

“Nëse kurdët nuk tërhiqen, do t’i marrim masat e nevojshme!” Kështu ka deklaruar ditën e sotme presidenti turk Recep Tayyip Erdogan. “Për ne, nuk ka...

Pas kërcënimit të Erdogan, kurdët braktisin qytetin kufitar

Luftëtarët kurdë janë tërhequr nga qyteti Ras al-Ayn, duke ua dhënë Turqisë dhe grupeve aleate të saj kontrollin në njërin nga qytetet kufitare. Ky qytet...

Kurdët bëhen bashkë me ushtrinë siriane për të luftuar turqit

Kurdët prej ditësh janë sulmuar nga forcat ushtarake turke, ndërkohë së fundmi ka reaguar qeveria siriane. Kjo e fundit u ka dalë në mbrojtje...

Erdogan: Do të “izolojmë” administratën kurde, mbyllen hapësirat ajrore dhe kufijtë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan gjatë një fjalimi në një takim të zhvilluar në Rezidencën presidenciale në Ankara me intelektualë, opinionistë të ardhur...

Kryeministri izraelit: Nuk kam lidhje me referendumin e kurdëve në Irak

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu hodhi posht të dielën akuzat e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan që ishte shprehur se shërbimet sekrete izraelite kishin pasur...

Të fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT