E hënë, 25 Maj, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

kufizimet

Kufizimet/ Pipero: Në fund të majit sugjeroj të hapen edhe fundjavat

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero shprehet se intensiteti i koronavirusit ka rënë, teksa thekson se numrat janë në ulje të qëndrueshme. Në një lidhje të...

Edhe kjo fundjavë në izolim, ja çfarë duhet të kemi parasysh për sot dhe nesër

Kryeministri Edi Rama njoftoi mbrëmjen e djeshme se edhe kjo fundjavë do të jetë e kufizuar sa i përket qarkullimit apo veprimit të bizneseve. Njëlloj...

Rikthehen kufizimet/ Rama tregon se si do veprohet këtë fundjavë

Kryeministri Edi Rama bën me dije se kufizimet do të vijojnë edhe këtë fundjavë, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. Përmes një postimi...

“Edhe për pak ditë do rrinë hapur deri në 21:00”/ Rama flet për lehtësim të mëtejshëm të masave

Që prej ditës së djeshme, baret dhe restorantet në të gjithë vendin kanë nisur punën, pas më shumë se 2 muajsh që ishin mbyllur. Kryeministri...

“Nga e hëna gjithçka e hapur”/ Rama: Ja aktivitetet që përjashtohen nga këto lehtësime

Kryeministri Edi Rama është shprehur se duke filluar nga dita e hënë do të ketë një hapje tërësore, me përjashtim të vetëm disa aktiviteteve. Përmes...

Rihapja e SHBA/ Trump: Distancimi fizik do të hiqet

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se udhëzimet e qeverisë federale për distancimin fizik të vendosura për të kontrolluar përhapjen e koronavirusit do të shuhen...

Gjermania shtyn afatin për kufizimin e udhëtimeve turistike

Gjermania ka vendosur të zgjasë deri në mes të qershorit kufizimet për udhëtimet turistike jashtë vendit. Lajmi është bërë i ditur nga ministri gjerman i...

SHBA, disa shtete po shkojnë drejt lehtësimit të kufizimeve

Disa shtete amerikane pritet njoftojnë të premten orare për heqjen e kufizimeve që synojnë reduktimin e pasojave të pandemisë, një ditë pasi Presidenti Donald...

Gjermania zgjat kufizimet për shkak të Coronës deri më 3 maj

Kancelarja Merkel dhe kryeministrat e landeve ranë dakord që kufizimet për shkak të krizës së Coronës të vazhdojnë deri më 3 maj. Shkollat do...

Fillojnë të ndjehen pasojat e koronavirusit, kufizohet lëvizja me Italinë

Ndonëse Shqipëria nuk ka ende asnjë rast të konfirmuar me koronavirus, bizneset vendase kanë filluar të ndiejnë pasojat e virusit që ka shkaktuar panik...

Të fundit

Njihuni me  7 “ekspertët” që firmosën për prishjen e Teatrit Kombëtar

Dy vite më parë kur bashkia e qeveria sapo kishin nisur procedurat për prishjen e Teatrit Kombëtar, Ministria e Kulturës, që asokohej drejtohej nga...

Hapja e plazheve/ Pipero ka disa këshilla për qytetarët

Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme deklaroi se duke filluar nga data 10 Qershor plazhet do të hapen për të gjithë qytetarët. Ndërkohë mjeku infeksionist...

Si vëllai i spikeres vodhi milionët, duke bllokuar valët e pultit. Ja çfarë i tha ajo policisë

Lidhur me vjedhjen e milionëve në mjetin e biznesmenit Flamur Behi, në pyetje është marrë motra e një prej grabitësve. Ngjarja eshte regjistruar të...

“Po mbahen në gjithë Evropën”/ Kurti kërkon zgjedhje në Kosovë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar që të mbahen zgjedhjet në muajt e ardhshëm. Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se...

DETAJET/ Grabitja e milionëve në makinën e biznesmenit, autorët përdorën bllokues valësh

Tashmë është zbardhur e gjithë dinamika e plotë e grabitjes së një shume të majme pak ditë më parë, ndaj një biznesmeni në Tiranë....
WhatsApp KONTAKTO TT