E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit.

Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë në punë do të lejohen të largohen apo të hyjnë në këtë zonë.

Sipas autoriteteve shëndetësore, udhëtimi brenda dhe jashtë “A Marina” do të kufizohet rreptësisht për 5 ditë. Megjithatë njerëzit do të jenë të lirë të lëvizin përreth zonës.

Duke qenë se shpërthim është evidentuar në lokale dhe bare, kapaciteti këtyre të fundit do të jetë i kufizuar deri në 50%. Takimet do të kufizohen në 10 persona dhe maska për fytyrën do të jetë e detyrueshme jashtë.

Kujtojmë se një ditë më parë, edhe rajoni veri-lindor i Katalonjës vendosi një bllokim të ngjashëm lokal.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...