E diel, 29 Mars, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

spanja

Italia, Spanja dhe SHBA, vatrat kryesore të epidemisë së koronavirusit

Italia, Spanja dhe Shtetet e Bashkuara janë aktualisht qendrat kryesore në shkallë globale të betejës me koronavirusin. Kina ishte për disa muaj vendi i goditur...

Koronavirusi/ 655 persona humbën jetën brenda 24 orëve në Spanjë

Koronavirusi po bën “kërdinë” në Spanjë. Sipas autoriteteve zyrtare spanjolle 655 persona kanë humbur jetën brenda 24 orëve duke e çuar numrin total të viktimave...

COVID-19/ Bilanci tragjik në Spanjë: Sa ka shkuar numri i viktimave

Koronavirusi ka shënuar bilance tragjike në Spanjë. Sipas autoriteteve zyrtare deri më tani, si pasojë e COVID-19 kanë ndërruar jetë 491 persona, ndërsa numri i...

E frikshme/ Spanja i afrohet Italisë për të infektuarit nga koronavirusi

Jo vetëm Italia, por edhe Spanja për fat të keq po njeh rritje të numrit të të prekurve me koronavirus. Madje, me këto ritme...

A mund të funksionojë “imuniteti i tufës” kundër koronavirusit 

Ndërsa Italia është në karantinë, dhe të njëjtën strategji të ngjashme të izolimit shoqëror janë zbatuar vende si Spanja, Franca dhe Austria, ka ngjallur...

Spanja “mbyllet” për dy javë, Koreja e Jugut shpall “zonat e katastrofës”

Koreja e Jugut ka përcaktuar disa provinca në juglindje të vendit, të cilat janë goditur rëndë nga COVID-19 si "zona të veçanta katastrofash", gjë...

26 shtetas shqiptarë deportohen nga Spanja, arrestohet njëri prej tyre

26 shtetas shqiptar që kishin shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen apo që kishin kërkuar azil, janë deportuar sot nga Spanja. Gjatë përpunimit dhe...

Spanja paralajmëron bojkotimin e Samitit të Zagrebit për shkak të Kosovës

Spanja kërcënon se do të bojkotojë Samitin e Zagrebit për shkak të pjesëmarrjes së Kosovës. Sipas tyre, zyrtarët spanjollë i kanë paralajmëruar nikoqirët e samitit...

Spanja votoi, Maqedonia e Veriut do të presë për në NATO

Partia Socialiste në pushtet i ka fituar zgjedhjet e katërta në katër vitet e fundit në Spanjë. Megjithatë, kjo parti ka dështuar të fitojë më...

Spanja shpallet kampione bote në basketboll

Së fundmi Spanja është shpallur kampione bote në basketboll. Skuadra iberike ka mposhtur me rezultatin 95-75, Argjentinën në finale, duke fituar kështu trofeun e dytë...

Të fundit

COVID-19, i shndërron qelizat e pacientit në “fabrika të viruseve”

Sipas ekspertëve kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një "fabrikë virusesh". Ai e nis me sipërfaqen e qelizës, ku virusi...

Sa do jetë vdekshmëria nga COVID-19 në Shqipëri? Përgjigjet mjeku Sulçebe

Mjeku Imunolog Genc Sulçebe pohon se vdekshmëria e COVID-19 në Shqipëri do të jetë pothuajse e njëjtë me atë të një gripi të zakonshëm. Sipas...

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT