E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

kryebashkiakja

Politikania e njohur italiane konfirmohet me koronavirus

Situata nga koronavirusi në Itali sa vjen edhe po përkeqësohet. Mbi 100 viktima janë shënuar deri më tani në vend, teksa numri i të...

‘Jam e kënaqur me 50 viktima’, Meta flet për dorëheqjen e Valbona Sakos

Një deklaratë shokuese e përcjellë nga kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako, se ishte e kënaqur me 50 viktima, menjëherë bëri xhiron e rrjetit. Ky...

Gjykata s’i njeh mandatin kandidates për Bashkinë e Durrësit, Maliqi i befason të gjithë me reagimin

‘Gjykata e Durrësit dhe e Tiranës godet zgjedhjet farse moniste të 30 Qershorit’. Ky ka qenë mendimi i deputetit Lefter Maliqi, lidhur me vendimin...

Intervista e kryebashkiakes në kishë, Mitropolia: Pa lejen tonë

Mitropolia e Shenjtë e Apolonisë dhe Fierit ka reaguar pas intervistës të dhënë nga kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi, në ambientet e një kishe. Me...

Kush është kryebashkiakja më e pasur në Shqipëri me të ardhura multimilionëshe

Majlinda Bufi hoqi dorë nga Kuvendi i Shqipërisë në vitin 2015 për të kandiduar për një mandat në krye të Bashkisë së Roskovecit. Në...

U shfaq në krah të Edi Ramës, kryebashkiakja e LSI-së mesazh Monikës

Një ditë pasi u shfaq krah kryeministrit Edi Rama, kryebashkiakja e LSI në Gjirokastër, Zamira Rami, ka sqaruar pozicionin e saj. Kryebashkiakja Rami shkruan...

Kryebashkiakja mbron pedagogët e Elbasanit: Balenat nuk i kap njeri!

Pas arrestimeve të pedagogëve në universitetin e Elbasanit, pas skemave të korrupsionit, kryebashkiakja e Prrenjasit, Miranda Rira ka reaguar duke thënë se: S’mund te rri...

Skandal/Eshtrat në rrugë, kryebashkiakja: S’kam kohë për hallin tuaj

Gazetarja e emisionit “Stop” ka udhëtuar drejt fshatit Dukas Breg të rrethit të Patosit për një problem të pazakontë. Oborri i një godine, që...

Reshjet/Gjirokastra nën ujë; kryebashkiakja: Të shpallet gjendja e emergjencës

Reshjet e shiut të rënë me intensitet të lartë në të gjithë vendin kanë shkaktuar probleme të shumta në toka, rrugë, banese dhe shtëpi...

KLSH “rikthen” akuzat për kryebashkiaken socialiste dhe 6 zyrtarë të tjerë

Kontrolli i Lartë i Shtetit bëri kallëzim penal në Prokurori për kryetaren e Bashkisë Sarandë dhe 6 zyrtarë të tjerë me akuzën për ‘shpërdorim...

Të fundit

E lindi pas hekurave të burgut, gjen vajzën pas 40 vitesh

Emisioni ’Pa Gjurmë’ realizon takimin e rrallë dhe emocionues të Dashuri Begaj me vajzën e saj Migena.  Ky takim ndodhi në ambientet e Report Tv,...

Momente intime në jahtin luksoz, Rezarta Shkurta publikon videon nga pushimet me Ermalin

Së fundmi, bukuroshja Rezarta Shkurta ka menduar t'i rrisë pak temperaturat. Ajo ka publikuar një video, teksa është duke shijuar disa ditë pushime me...

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, makina dëmtohet rëndë nga përplasja e fortë (FOTO)

Një aksident rrugor, fatmirësisht pa pasoja për jetën ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin. Një kamion është përplasur me një automjet. Nga ky...

E plagosin gjatë natës, policia nuk jep informacion zyrtar

Një shtetas 40-vjeçar i identifikuar si V. Rama (Çela) është plagosur dje gjatë natës në fshatin Gjorm të Kurbinit. Disa persona ende të paidentifikuar, e...

Bum rastesh të reja infektimesh në Shqipëri, ja çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Në Shqipëri situata e epidemisë së koronavirusit po përkeqësohet. Në 24 orët e fundit u rregjistrua një rekord rastesh të reja me 117 të...