E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Kosovë-Serbi

Kosovë-Serbi/Escobar: Tensionet janë shumë të larta

Zëvendësndihmës sekretari amerikan për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Gabriel Escobar, të mërkurën u takua në Bruksel me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimi dhe...

Lajçak: Takim i vështirë, i radhës do të mbahet në shtator

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha se atmosfera në takimin e së hënës midis kryeministrit të Kosovës, Albin...

Borrell: Pres qasje konstruktive nga Kosova dhe Serbia

Shefi i Politikës së Jashtme dhe Sigurisë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka thënë se pret që Kosova dhe Serbia t’i qasen në mënyrë...

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit 1-Kosova ka refuzuar të marrë pjesë, Vuçiç paralajmëron takim në kuadër të mini-Shengenit 2- Britania e...

Marrëveshja e Uashingtonit/ Zëdhënësi i Kurtit: Nuk është legjitime

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Perparim Kryeziu deklaroi se marrëveshja e firmosur në Uashington midis Kosovës dhe Serbisë nuk ka legjitimitet, pasi dokumenti nuk...

”Ai provokoi dhe unë iu përgjigja”/ Brnabiç flet për debatin me Kurtin

Kryeminsitrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka reaguar pas debatit që pati me homologun kosovar Albin Kurti, gjatë samitit të Liderëve të Ballkanit, që u...

Daçiç: Kosova nuk do kompromis, Rusia dhe Kina të përfshihen në dialog

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç deklaroi se dialogu me Kosovën nuk ka shënuar përparim, pasi sipas tij, pala kosovare nuk kërkon kompromis,...

Vuçiç: Vazhdimi i dialogut me Kosovën, çështje ditësh

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë brenda një afati të shkurtër kohor, tha presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, duke konfirmuar se Serbia...

Kurti: Bashkëpunimi i BE dhe SHBA në dialogun me Serbinë, i domosdoshëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, deklaroi se bashkëpunimi dhe koordinimi në mes të Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës në procesin e...

Shmangia e pashpresë nga finalja e dialogut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermania, janë duke i bashkërenduar qëndrimet për procesin e dialogut në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, vlerësojnë njohësit...

Të fundit

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...