E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

Klement Zguri

“Sikur jeni mbledhur për gjel deti”, rrëzohet kërkesa për Referendum për sistemin zgjedhor

KQZ ka shtyrë kërkesën për Referendum për sistemin zgjedhor të dorëzuar nga 12 aktivistë të shoqërisë civile, për në janarin e 2021. Përplasje ka...

Do shqyrtonte kërkesën e opozitës për 13 tetorin, dështon mbledhja e KQZ-së

Mbledhja e KQZ-së për të cilën ishte parashikuar të mblidhej ditën e sotme, pas kërkesës së aleatëve të PD-së për propozimin e 13 tetorit...

Zgjedhjet e 30 qershorit, KQZ shpall rezultatin final. Zguri sqaron pse voton kundër

Me 4 vota pro dhe 1 kundër, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur fituesit e 61 bashkive dhe numrin e votave të fituara në...

“13 tetori nuk është datë zgjedhjesh”, deklarata e fortë e ish-kreut të KQZ-së

Ish-kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi ka folur rreth situatës politike në vend duke u ndalur edhe te vendimi i presidentit Meta, që zgjedhjet vendore...

Përfundon rinumërimi i kutive të Lezhës në KQZ/ Zguri: Në kuti më shumë vota se votues

Ka përfunduar procesi i rinumërimit të 11 kutive në qarkun e Lezhës për kryetarin e Bashkisë. Një votë e gabuar i është hequr Eduard...

Denar Biba: Zguri ndryshoi mendje për hetimin, kërkesa e tij nuk ka bazë ligjore

Nënkryetari i KQZ-së, Denar Biba flet pas deklaratave të opozitës kundër tij që e akuzojnë për manipulim të numërimit të votave. I ftuar në studion...

“Të fala ministrit që ruan gazin”/ Plasari nxjerr mesazhet kërcënuese ndaj tij

Listës së personazheve publikë të politikës dhe jo vetëm që kanë reaguar sa i përket kërcënimeve më jetë të kreut të KQZ-së, Klement Zgurit,...

Kërcënimi i Zgurit/ Manjani: Hetimin për shkeljet administrative, kush do e kryejë?

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka folur në lidhje me kërcënimin që iu bë gjatë ditës së sotme kreut të KQZ-së, Klement Zgurit. Sipas Manjanit,...

Kërcënohet me jetë kryetari i KQZ dhe familja e tij, Garda dhe Policia e marrin në mbrojtje

Kërcënohet kryetari i KQZ, Klement Zguri dhe familja e tij. Sot në KQZ kanë shkuar drejtuesit e lartë të Gardës e Policisë të cilët...

Zgjedhjet/ Një përfaqësuese e ODIHR-it shkon në zyrën e Zgurit

Mësohet se një përfaqësuese e Misionit të Vëzhguesve Ndërkombëtarë të ODIHR ka shkuar në zyrën e kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri. Pritet që në takimin...

Të fundit

Nuk ua mban xhepi të bleni maskat? Ja si ti krijoni në shtëpi pa asnjë kosto

Nëse nuk u amban xhepi për të blerë maska, shumë lehtë mund ti krijoni në kushte shtëpie. Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë disa udhëzime,...

Infektohet drejtoresha e ISHSH-së, shtrohet tek Sanatoriumi

Drejtoresha e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor, Vjollca Braho është shtruar në spitalin e Sanatoriumit, ndërsa rezulton e infektuar me koronavirus. Brahos i kanë nisur simptomat...

Kanye West tërhiqet nga gara për president të SHBA (FOTO)

Kanye West thuhet se ka braktisur garën presidenciale, më pak se dy javë pasi njoftoi synimin e tij për Shtëpinë e Bardhë. Reperi i...

BE-ja konfirmon: Dialogu Kosovë-Serbi do të vijojë nesër

Bashkimi Evropian ka njoftuar se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të enjten në ora 16:00. Takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah...

“Nuk është i rehabilituar”, Burgjet kundërshtojnë lirimin e kapobandës së Vlorës

Ish-kreu i bandës së “Çoles”, Myrteza Çaushi ose i njohur ndryshe si Zani Çaushi, kërkon lirinë nga burgu. Por Drejtoria e Burgjeve kundërshton lirimin e...