E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

NBA/ Milwaukee fiton Lindjen dhe shkon në finalen e madhe ndaj Phoenix Suns

Milwaukee mundi Atlantën 118-107 në ndeshjen e 6-të të Finaleve të Konferencës Lindore, duke fituar një vend në Finalet e NBA kundër Phoenix Suns.

Asgjë në pjesën e parë nuk tregonte që Khris Middleton i Milwaukee do të kishte një mori koshash në pjesën e dytë.

Middleton shënoi 16 nga 23 pikët e tij në periodën e tretë, ndërsa Bucks kaluan nga një epërsi prej dy pikësh në një diferencë prej 19 pikësh kundër Atlanta Hawks.

Ishte shumë për Hawks për të kapërcyer madje edhe me Trae Young të rikthyer në parket pasi humbi dy ndeshjet e mëparshme me një mavijosje kockash në këmbën e djathtë.

Finalja e NBA 2021: Milwaukee Bucks- Phoenix Suns

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I mori jetën gruas/40-vjeçari: Po e përgjoja, kishte një lidhje jashtëmartesore

Shqiptari Florand Shehu i cili masakroi me thikë gruan e tij para disa ditësh në Greqi, ka rrëfyer para autoriteteve se nuk ishte në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...

E vr*u për pronën/ “I trembem hakmarrjes”, vëllai i vras*sit kërkon mëshirë

Pak ditë më parë, një sherr mes kushërinjve për pronën në Lushnje përfundoi me një të vrarë. Autori i krimit, Kastriot Hasalla pritet të...