E mërkurë, 27 Maj, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

kineze

Pse duket se kinezët hanë “gjithçka”

Ekziston një shaka për ta që kantonezët (Kina jugore, Hong Kong) pëlqejnë ta tregojnë. “Nëse ka katër këmbë dhe nuk është një tryezë, kantonezi do...

Studimi i ri, si i infekton koronavirusi qelizat e njeriut

Shkencëtarët kinezë kanë përdorur një mikroskop me krio elektrone për të zbuluar se si koronavirusi infekton njerëzit. Studimi tregon se virusi shënjestron një lloj receptorësh...

“Merre koronavirusin dhe ktheje në shtëpi”, 29-vjeçarja lihet pa ndjenja përtokë

Një grua në Birmingham u godit dhe u la pa ndjenja përtokë, teksa po mbronte shoqen e saj kineze, e cila u akuzua si...

Frika nga koronavirusi, 2 kinezë izolohen në Kërçovë

Dy shtetas kinezë, të cilët punojnë në Maqedoninë e Veriut, janë izoluar në Kërçovë. Thuhet se para se të vinin në Maqedoni, ata kanë qëndruar...

SHBA-ja ashpërson rregullat për mediat shtetërore kineze

Shtetet e Bashkuara kanë shpallur pesë media shtetërore kineze, që veprojnë në SHBA, si “misione të huaja”, derisa ato janë kategorizuar si shpërndarëse të...

Takoi kolegen e tij kineze, gjermani infekton me koronavirus 3 shokët e punës

Katër gjermanë janë prekur nga koronavirusi kinez pa shkuar fare në Kinë, duke u bërë rasti i parë në Evropë i transmetimit të sëmundjes...

A është virusi i ri ngjitës/ Reagojnë ekspertët kinezë

Ekspertët kinezë të shëndetësisë kanë konfirmuar se virusi i ri ka shkaktuar të paktën katër viktima dhe rreth 136 raste të reja të personave...

Tentoi të kontrabandonte 200 akrepa të gjallë, turisti kinez përfundon në burg

Një turist kinezë ka përfunduar në pranga, pas përpjekjes për të nxjerrë jashtë Sri Lankës 200 akrepa. Sipas autoriteteve vendase, policia sekuestroi 200 akrepa, të...

Ja pse BE po e humbet Ballkanin nga tentativat ruse, kineze dhe turke

Me “lodhjen nga zgjerimi“, BE po humbet mjaft nga influenca e saj në rajonin e Ballkanit. Aktorë të tjerë duan t‘i joshin këto vende,...

Piratja më e suksesshme në botë ishte një grua

Piratja kineze e shekullit XIX-të Çing Shih, një ish-prostitutë dhe e veja e frikshme e piratit Çeng I, u bë një pirate jashtëzakonisht e...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT