E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

E akuzuar për 7 vrasje, gruaja kineze del në gjyq pas 20 vitesh në arrati

Një grua e akuzuar për vrasjen e shtatë njerëzve ka dalë në gjyq në Kinën juglindore pasi kaloi më shumë se 20 vjet në arrati.

Lao Rongzhi, 46 vjeç, u paraqit në Gjykatën e Jiangxi të hënën, ku i kërkoi falje familjeve të viktimave. Kinezja pretendoi u detyrua të ndihmojë të dashurin e saj, vrasësin e dënuar Fa Ziying, për shkak të presionit.

I dashuri i saj u arrestua në korrik 1999. Ai u dënua për shtatë vrasje dhe u ekzekutua në dhjetor të atij viti, shkruan CNN.

Të dy komplotuan dhe kishin një ndarje të qartë të punës. Ata kryen bashkërisht krime grabitjeje, rrëmbimesh dhe vrasjesh me dashje në Nanchang, Ëenzhou, Changzhou dhe Hefei ” pretendon deklarata e gjykatës Nanchang.

Gruaja tregoi në gjykatë se i dashuri i saj ishte shumë mizor dhe i ka shkaktuar asa probleme fizike dhe mendore, madje edhe dy abortime.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...