E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

kercenoi

Kërcënoi policinë, Gjykata jep vendimin për Roland Kryemadhin

Gjykata e Tiranës vendosi masën “arrest me burg”, për Roland Kryemadhin, i cili kundërshtoi dhe kërcënoi me armë policinë në Kamëz. Para disa ditësh, në...

Irani kërcënoi Shqipërinë, qytetarët:Amerika “baba” i botës, i kap mizat në ajër

Vrasja e ish-gjeneralit Qasem Soleimanit thelloi tensionet mes Iranit dhe Amerikës. Ai u vra në datën 3 janar, nga një sulm ajror i SHBA-së,...

Kërcënoi ish-ambasadorin e BE në Shqipëri, arrestohet autorja e RAI

Mediat italiane raportojnë se ish-ambasadori i BE-së në vendin tonë Ettore Sequi është kërcënuar nga skenaristja e RAI TV, 41 vjeçarja Valentina Pizzale. Kjo...

E qëlluan me plumb në kokë, kush e kërcënoi anëtarin e partisë së Merkel

Politikani i shquar për politikat “pro-refugjatë” i vrarë në Hesse të Gjermanisë të dielën, është kërcënuar më herët me vdekje nga grupe të së...

Transeksuali shokon Italinë: Icardi është aktiv dhe pasiv në krevat, Wanda më kërcënoi

Nëse shkurtin e kaluar ishte Wanda Nara, që u bë pjesë e thashethemeve për tradhti ndaj Mauro Icardit, partnerit të saj, se kishte shkuar...

Denoncimi i Bardhit: Rama kërcënoi Kryetarin e Bashkisë Kavajë

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi me anë të një postimi në faqen e tij në Facebook ka akuzuar kryeministrin Rama se shantazhoi...

Shpallet në kërkim personi që kërcënoi gazetaren Dardha

Policia ka shpallur nw kwrkim personin qw kwrcwnoi autoren dhe drejtuesen e emisionit “BOOM”, Fiori Dardha. Konkretisht, bwhet fjalw pwr shtetasi Rexhep Hajdari, i...

Reforma në drejtësi/ “SHBA i kërcënoi me një vizë skifterët dhe hajdutët”

Deputeti Myslim Murrizi i ftuar në "Arena" në Ora News, tha se për miratimin e reformës në drejtësi me 140 vota pro, ambasada amerikane...

Vendimi për Saimir Tahirin, PD: Kërcënoi çdo polic, prokuror dhe gjyqtar

Partia Demokratike, përmes deputetit demokrat Flamur Noka ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për të mos zgjatur hetimet për ish-ministrin...

Kur SHBA-ja kërcënoi Bashkimin Sovjetik për Shqipërinë

Që Shtetet e Bashkuara janë vendi mik më i mirë i shqiptarëve, kjo është treguar në shumë raste. Edhe atëherë kur marrëdhëniet diplomatike mbetën...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...