E martë, 24 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

kengetarja

Këngëtarja e njohur ndërron jetë në moshën 78-vjeçare

Këngëtarja e njohur, Helen Reddy, ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare. Fëmijët e saj Reddy, Traci dhe Jordan e kanë bërë publik lajmin e trishtuar...

FOTO/ Arrestohet këngëtarja shqiptare në Morinë, ja çfarë iu gjet në makinë

Policia Kufitare në Morinë ka arrestuar ditën e sotme këngëtaren e njohur shqiptare, Fjolla Morina. Bëhet me dije se këngëtarja nga Kosova është kapur me...

“Më kanë futur kokën në tualet”, Ava Max tregon fëmijërinë e vështirë

Për të arritur suksesin aktual, këngëtares Ava Max i është dashur shumë punë e sakrifica. Por përtej së bukurës çfarë përcillet në rrjetet sociale,...

Loredana merr vendimin e papritur

Këngëtarja Loredana Zefi ka shqetësuar fansat, ndërsa ka mbyllur rrjetin social Instagram. Reperja është zhdukur nga rrjetet sociale, dhe nuk dihet se çfarë ka ndodhur...

Këngëtarja fierake humb betejën me koronavirusin

Këngëtarja e njohur e muzikës myzeqare, Rainita Pupi, ka ndërruar jetë ditën e sotme nga koronavirusi. Prej rreth 4 javësh, ajo ndodhej e shtruar në...

Dafina: Rrini në shtëpi! Ky është një përjetim që s’kemi me e harru kurrë

Së fundmi Dafina Zeqiri ka publikuar këngën më të re të titulluar “Një herë në jetë”, në bashkëpunim me Cricket. Pa publilimit sigurisht qe nuk...

Takimi i këngëtares së njohur me Baba Vangën, si e parashikoi ajo aksidentin

Baba Vanga është bërë e famshme për shkak të parashikimeve të ngjarjeve tronditëse siç ishte sulmi i 11 Shtatorit”, krijimi i ISIS-it, apo katastrofa...

Ditë zie për Adelina Tahirin, këngëtarja humb njeriun e dashur të familjes

Këngëtarja e njohur shqiptare Adelina Tahiri ka humbur një person mjaft të shtrenjtë. Bëhet fjalë për gjyshen e këngëtares të cilën ajo e quan, nënë. “U...

Këngëtarja humb jetën në skenë nga shpërthimi i fishekzjarreve

Së fundmi një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spanjë, ku një këngëtare 30-vjeçare ka humbur jetën teksa performonte në skenë. Bëhet fjalë për Joana...

Zbardhet arsyeja pse Arilena la Shqipërinë për Amerikën (foto)

Arilena Ara, siç duket po punon fort për projektin e radhës, e për këtë ajo është nisur në Amerikë. Mësohet se këngëtarja është duke punuar...

Të fundit

Video/ Mesfushori shqiptar, Qazim Laçi protagonist në kampionatin francez

Pas performancës mjaft të mirë me Kombëtaren, mesfushori Qazim Laçi, ka qenë protagonist edhe në ndeshjen e kampionatit të zhvilluar ditën e sotme. Futbollisti dibran...

Bill Gates: Të gjitha vaksinat anti-covid do të jenë gati deri në shkurt 2021

Miliarderi Bill Gates ka treguar pozitivitetin e tij në lidhje me vaksinat anti-Covid që janë krijuar. Ai është shprehur se pothuajse të gjitha vaksinat anti-Covid...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Meta i ashpër me Ramën: Kush të pengon të shtosh buxhetin për shëndetësinë?

Duke folur për situatën aktuale me krizën e shkaktuar nga koronavirusi në vend, Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur se detyra e tij...

Gjirokastra krijon klub të ri, Bashkia merr sërish në përdorim stadiumin

Lajme të mira nga Gjirokastra për sa i përket futbollit. Pas situatës kaotike që solli edhe falimentin e Luftëtarit, i cili këtë sezon nuk merr...