E enjte, 1 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Kamëz

Sherr në Kamëz, plagosen me thikë 3 të mitur

Tre 17-vjeçarë janë plagosur me thikë në Kamëz, pas një konflikti. Mësohet se konflikti ka ndodhur për motive të dobëta jashtë një marketi. Të plagosur kanë...

Pronari i lokalit nxjerr armën dhe plagos klientin, pranga 35-vjeçarit (FOTO)

Policia ka bërë të mundur në kohë reale të parandalojë një ngjarje të rëndë në Kamëz. Pronari i një lokali ka plagosur me armë...

E kapi makineria e fabrikës, humb jetën 35-vjeçari në Kamëz

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Kamëz, teksa një 35-vjeçar ka humbur jetën në një fabrikë prodhimi parafabrikat. Ngjarja e rëndë...

Automjeti përplas 17-vjeçaren në Kamëz

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Kamëz. Policia bën me dije se një automjet ka përplasur një vajzë 17-vjeçare, , tek bulevardi “Blu”...

Xhelal Mziu jep dorëheqjen nga drejtimi i PD-së në Kamëz

Ish-kryebashkiaku i Kamzës njëherazi kreu i PD-së për këtë zonë elektorale Xhelal Mziu ka dhënë dorëheqjen nga detyra, ndërsa mësohet se ai do të...

Maturantët e Kamzës bllokojnë rrugën: Mund ta bojkotojmë testin e radhës

Të pakënaqur me mënyrën sesi ishte hartuar teza e provimit të Gjuhës dhe Letërsisë, ditën e sotme kanë protestuar edhe maturantët në Kamëz. Këto të...

Përfshihet nga flakët një banesë në Kamëz (Foto)

Një banesë në Kamëz është përfshirë nga flakët. Policia raporton se ka rënë zjarr në katin e dytë të banesës me qera të shtetases L.T,...

Detajet e dosjes nën hetim/ Si ndodhi përplasja me terroristin nga Kamza që kërcënoi policët

37-vjeçari nga Kamza, Roland Kryemadhi, i cili u kthye në personazh pak ditë më parë, duhej të paraqitej në gjykatë si i pandehur. Policia shkoi...

Rritet sërish numri i të prekurve me COVID-19, dy persona u infektuan në një varrim

Zyrtarisht janë regjistruar 15 raste të reja në 24 orët e fundit. Janë kryer 162 testime nga të cilat janë konfirmuar 15 raste pozitive,...

I dyshuar si ekstremist/ Ja kush është Ronald Kryemadhi që kërcënoi policinë në Kamëz (FOTO)

Një 35-vjeçar i identifikuar si Ronald Kryemadhi, qëlloi mbi punonjësit e policisë me armë, për shkak se këta të fundit kishin shkuar për të...

Të fundit

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë, autoritetet ngrenë alarmin për vullkan

Greqia vijon të goditet nga tërmetet. Por frika është shtuar edhe më tej pas alarmit për vullkan. Një tërmet i fortë me magnitudë 5.2...

“Bojkotoni çdo mbledhje, PS ka sjellë një draft hileqar”, Rudina Hajdari i bën thirrje opozitës

Deputetja Rudina Hajdari, teksa e ka cilësuar draftin e PS hileqar që nuk hap listat 100%, u ka bërë thirrje kolegëve opozitarë të mos...

Këshilli Politik/ Gjiknuri: Duan të shkaktojnë kaos, të imponosh konsensus është tallje

Ka përfunduar pas 2 orë e 30 minutash mbledhja e Këshillit Politik. Përfaqësuesi i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, tha se opozita duke mos pranuar...

“Mirë që na ngordhi gomari, por s’të lejnë as mizat rehat. Por tallin ingranazhin me ne”, Renis Gjoka reagon pas deklaratës së Klosit

Deklarata e bujshme e ministrit Klosi ka marrë shumë vemendje, pasi ai pohonte se valët e muzikës arrijnë që të përhapin koronavirusin. Shumë artistë kanë...

“U ka ngelur sharra në gozhdë, po zihen për një letër”, Murrizi tregon ‘prapaskenat’ në Këshillin Politik

Kreu i grupit demokrat në Kuvend, Mylim Murrizi, ka braktisur mbledhjen e Këshillit Politik, me pretendimin se gjithë puna ka ngecur në debatin sesa...