E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Mesfushori largohet nga Interi, prezantohet tek skuadra e re

Raxha Naingolan është larguar nga Interi për t’u bashkuar me Kaljarin në formën e huazimit për një vit. Mesfushori belg është rikthyer në shtëpi aty ku shkëlqeu për 5 sezone, duke u larguar më pas në drejtim të Romës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, klubi nga Sardenja ka njoftuar, arritjen e marrëveshjes me Interin, për transferimin e mesfushorit, në formën e huazimit për një vit.

Belgu u transferua tek zikaltërit një sezon më parë nga Roma, por pavarësisht ndeshjeve të mira nën drejtimin e Spaletit, lojtari nuk ishte në planet e trajnerit të ri Antonio Konte dhe u detyrua të gjejë një ekip të ri, për të vazhduar karrierën e tij. 31-vjeçari kthehet tek Kaljari, pas 5 sezonesh dhe tani shpreson të jetë në formën që ishte dikur, për ta ndihmuar klubin të arrijë objektivat sezonalë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...