E shtunë, 4 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

kafshët

Ç’na mbron nga korona, bëhet problem për mjedisin

Dorezat plastike, maskat apo mjete të tjera që përdoren për t’u mbrojtur nga Covid-19, përfundojnë në det dhe sjellin rreziqe për mjedisin dhe kafshët. Në...

Edhe kafshët infektohen nga koronavirusi, konfirmohen rastet e para

Tashmë duket të jetë vërtetuar teoria se koronavirusi nuk prek vetëm njerëzit, por edhe kafshët. Media e njohur amerikane, “NBC News” bën me dije se...

10 trashëgimitë më të mëdha, që i janë lënë kafshëve nga pronarët e tyre

10- Shimpanzeja Babëlls. Trashëgimia: 2 milionë dollarë. Majmuni ishte kafsha e preferuar e mbretit të muzikës pop, Majkëll Xhekson. 9- Një numër i paspecifikuar qensh....

Koronavirusi/ Shkencëtarët gati të fillojnë me testimin e një vaksine të re

Studiuesit në Universitetin e Queensland (UQ) shprehen se janë vetëm disa ditë larg, nga testimi i një vaksine të re te kafshët për koronavirusin. Kreu...

U tha mjeku se do infektoheshin, kinezët fluturojnë kafshët nga dritaret (FOTO)

Një situatë mjaft e rëndë është shfaqur në Kinë, ku njerëzit e infektuar me koronavirus futen në objekte metalike, por edhe kafshët po masakrohen...

Koronavirusi, më i rrezikshëm se terrorizmi. Kinezët marrin maska për kafshët

Të shqetësuar nga koronavirusi vdekjeprurës, kinezët kanë marrë masat edhe për kafshët e tyre. Ata i kanë pajisur me maskat përkatëse, që të mos...

Kinezët “masakër” ndaj qenve dhe maceve, frikë nga koronavirusi (FOTO)

Teksa viktimat po shtohen përditë nga virusi misterioz, kinezët kanë filluar të masakrojnë kafshët e tyre shtëpiake nga frika e koronavirusit. Përballë lajmeve që...

Ja cilat janë 15 kafshët më vdekjeprurëse për njerëzit në botë

15- Peshkaqenët: Mesatarisht 6 të vdekur në vit. 14- Ujqërit: Mesatarisht 10 të vdekur në vit. 13-Luanët: Mesatarisht 22 të vdekur në vit. 12- Elefantët: Mesatarisht 500...

BOOM: Skandali i thertores Tropojë, gjykata dënon kasapin dhe shitësin

Gjykata e Tropojës ka dënuar kasapin dhe një shitës pas skandalit të publikuar nga "BOOM" vitin e kaluar, ku në therrtoren e bashkisë Tropojë...

Australia hedh nga ajri mijëra kg ushqim për kafshët e mbijetuara nga zjarret

Në zona të ndryshme të prekura nga zjarret në Australi, janë hedhur mijëra kilogramë karota dhe patate të ëmbla për të ushqyer kafshët që...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...