E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

kafe

Shtrenjtimi i kafesë dhe sheqerit shkakton rritje zinxhir në bare e restorante

Kafeja është një nga produktet më popullore në vend dhe më të konsumuara, por kohët e fundit, çmimi i saj, sidomos në bare dhe...

Rritet konsumi i pijeve energjike, kafesë e pijeve alkoolike në vend

Konsumi i pijeve energjike, kafesë dhe pijeve alkoolike është rritur ndjeshëm në pjesën e parë të këtij viti, e reflektuar dhe në importet e...

Studimi: Pirja e kafesë, redukton rrezikun e sëmundjeve të mëlçisë

“CNN” Një studim i ri ka zbuluar se konsumi i 3 ose 4 filxhanëve kafe me apo pa kafeinë në ditë, e zvogëlon rrezikun e...

“Kafe dhe cigare”: Minatorët kërkojnë status të veçantë, pension të drejtë

Gjashtëdhjetë e dy vjeçari Fari Veliu kaloi 37 vjet duke punuar minierat e Bulqizës, një qytet i njohur minierash në verilindje të Shqipërisë. Ai...

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Nga: Renato Çaushi Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta,...

“More vesh ti”/ Rama mëson kamerierin si të shpërndajë kafet (Video)

Kryeministri Edi Rama, pas takimeve me qytetarë dhe biznese në Shijak, është ndalur për të konsumuar një kafe në një nga lokalet e qytetit. Rama...

Lajm i mirë për adhuruesit e kafesë, ja çfarë thotë studimi i fundit

Informacioni dietik nga 3 studime të gjera rreth sëmundjeve të zemrës, sugjeron se pirja e 1 ose më shumë filxhanëve kafe, mund të zvogëlojë...

Dalim për një kafe andej nga mbledhja

Nga: Frrok Çupi Kafja duket se është shtruar me mermerin e famshëm të Muhurit, por nuk ka ngrohje. Pesë a gjashtë burra kanë ardhur për...

Video/ Tërmeti 6.6 ballë ”tund” ndërtesën, burri vijon të pijë kafenë

Në 30 tetor, Izmiri dhe disa qytete të tjera të Turqisë u tronditën nga një tërmet 6.6 ballë i shkallës rihter. Fatkeqësia natyore, la pas...

Covid-19/ Braçe apel qytetarëve: Kufizoni daljet në kafe dhe qendra tregtare

Në 24 orët e fundit, në vend u regjisruan 17 viktima nga Covid-19, numri më i lartë ditor që prej fillimit të pandemisë. Zëvendës kryeministri,...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...