E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

ivica dacic

Greqia do të njohë Kosovën? Daçiç ka një mesazh për Athinën

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç deklaroi se aktualisht nuk ka informacione, nëse Greqia do ta njohë pavarësinë e Kosovë. Por, ai shtoi...

Dialogu/ Daçiç: Prishtina të vihet nën presion, Kurti është si gjerman

Kryetari i Kuvensit të Serbisë, Ivica Daçiç deklaroi se Prishtina duhet të vihet në presion, në mënyrë që dialogu ndërmjet dy vendeve të arrijë...

Daçiç: Kosova nuk do kompromis, Rusia dhe Kina të përfshihen në dialog

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç deklaroi se dialogu me Kosovën nuk ka shënuar përparim, pasi sipas tij, pala kosovare nuk kërkon kompromis,...

”E papranueshme”/ Daçiç: Vuçiç-it po i bëhet presion për të njohur Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç deklaroi se Presidentit Aleksandër Vuçiç po i bëhet presion për të njohur Kosovën, dhe kjo është e...

Daçiç: Rusia ashtu si Serbia mendon se Kosova është pjesë e jona

Rusia mbështet fuqishëm qëndrimin se Kosova është “pjesë e patjetërsueshme e Serbisë”, tha kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç, gjatë një vizite zyrtare...

I shërbyen Gjermanisë naziste/ Daçiç: Shqiptarët e kroatët, vëllezër të armëve

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç i ka quajtur shqiptarët dhe kroatët “vëllezër të armëve” duke komentuar njoftimin e ministrit kroat të mbrojtjes...

Daçiç: Haradinaj ishte lule në krahasim me Kurtin dhe Osmanin

Kryetari i Kuvendit të Serbisë dhe kryetari i partisë socialiste, Ivica Daçiç ka folur rreth dialogut Kosovë-Serbi, ku është shprehur se kjo gjë nuk...

Zyrtarët serbë marrin dozën e parë të vaksinës ruse anti-covid, Sputnik V

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç dhe Ministri i Brendshëm, Aleksandër Vullin morën vaksinën ruse kundër koronavirusit, Sputnik V. "Të gjithë jemi mirë. Do...

Ivica Daçiç: Nuk do lejojmë që Bosnja dhe Hercegovina ta njohë Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme, ku ka thënë se nuk do të lejojë...

Daçiç fyen Vjosa Osmanin: Është 10 herë më e zezë se Vlora Çitaku

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç, ka fyer ushtruesen e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, por edhe ish-ambasadoren e Kosovës në...

Të fundit

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...

Milaim Zeka: Donaldi nuk di të dojë, di vetëm të bëj s*ks (VIDEO)

Gazetari i njohur Milaim Zeka ka ndjekur me vemendje se çfarë ka ndodhur brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, e madje ka kritika ndaj Donaldit. Jo vetëm kaq,...

A do ta përfshijnë gjithë Evropën, bllokimet dimërore ndaj Covid-19?

Nga: Ido Vock Austria hyri në bllokim të plotë të hënën e 22 nëntorit, duke qenë vendi i parë në Evropën Perëndimore që rivendosi një mbyllje të madhe këtë dimër. Kjo masë erdhi disa javë...