E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

Ivanka Trump

Ivanka Trump me bashkëshortin ka vizituar Shqipërinë në muajin korrik

Vajza e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, Ivanka Trump, ka vizituar rivierën e bukur shqiptare gjatë verës që lamë pas. Ajo vizitoi Shqipërinë në...

Ivanka Trump pranon humbjen e zgjedhjeve nga i ati, ja lëvizja e radhës

Një nga pjesëtarët e familjes së Donald Trump, do jetë i pranishëm në inaugurimin e Joe Biden si president i ardhshëm. Para pak ditësh,...

SHBA/ Ivanka Trump merret në pyetje nga prokurori për keqpërdorim fondesh

Ivanka Trump, vajza dhe këshilltarja e presidentit, u mor në pyetje këtë javë si pjesë e një procesi gjyqësor që po shqyrton pretendimet për...

Grenell: Donald dhe Ivanka Trump do të vizitojnë Serbinë

Delegacioni amerikan është duke qëndruar sot në Serbi, pas vizitës së djeshme në Kosovë. Bëhet me dije se ata kanë mbajtur një takim me presidentin...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon vajza e presidentit Trump

Nënshkrimi i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë sot ka marrë vëmendje botërore, duke u cilësuar si një akt historik. Lidhur me këtë marrëveshje ka reaguar...

U takua me vajzën e Trump, ministri australian rezulton me koronavirus

Ministri i Brendshëm i Australisë, Peter Dutton ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Ai e ka konfirmuar vetë këtë gjë nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale....

Ivanka Trump thyen kodin e veshjes, këmisha i ekspozon më shumë seç duhet

Vajza e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Ivanka Trump, i ka befasuar të gjithë me veshjen e saj përgjatë një takimi zyrtar. Ajo...

Përdorimi i email-it privat për punë shtetërore, Ivanka Trump: Nuk jam si Hillary Clinton

Ivanka Trump i doli në mbrotje përdorimin të një llogarie private të postës elektronike, në kohën kur do të fillonte punë si këshilltare në...

Ivanka Trump ka përdorur emalin privat për punë zyrtare

Ivanka Trump, e bija e Presidentit Donald Trump dhe një nga këshilltaret e tij kryesore, u ka dërguar vitin e kaluar qindra mesazhe ndihmësve...

Ivanka Trump, ambasadorja e re në OKB?

Presidenti Donald Trump ka omentuar mundësinë e kryesimit të OKB-së nga e bija, Ivanka Trump. Duke folur për median, Trump tha se Ivanka do...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...