Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Ivanka Trump pranon humbjen e zgjedhjeve nga i ati, ja lëvizja e radhës

Një nga pjesëtarët e familjes së Donald Trump, do jetë i pranishëm në inaugurimin e Joe Biden si president i ardhshëm. Para pak ditësh, Joe Biden u certifikua si presidenti i 46 i SHBA, dhe kjo solli dhe trazira të mëdha ditën e certifikimit.

Një ditë më parë, FBI paralajmëroi se mbështetësit e Donald Trump po përgatiten për protesta ditën e inaugurimit të Joe Biden. Por është një person që ndoshta do të ishte e fundit që e mendonim të ishte në ceremoninë e inaugurimit.

Bëhet fjalë për Ivanka Trump. Duket se Ivanka e ka pranuar humbjen e babait të saj në zgjedhjet për president, edhe pse gjatë viteve të tij të qeverisjes ka qenë mbështetja më e madhe dhe krahu i djathtë i tij.

Sipas mediave, ky vendim vjen për shkak se ajo nuk do të shkatërrojë reputacionin dhe karrierën e saj. Ajo synon që në të ardhmen të kandidojë vetë për presidente të SHBA-së, ndaj dhe nuk do të krijojë një imazh të keq dhe të perceptohet si një figurë ndarëse e amerikanëve, ashtu siç shihet i ati.

Para se ti mbyllnin llogaritë e tij në rrjetet sociale, Trump deklaroi se nuk do të merrte pjese në ceremoninë e inaugurimit të Biden si president.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Energjia, 37 për qind e faturave nuk u paguan në kohë nga konsumatorët

Të paktën 37 për qind e faturave të energjisë nuk janë paguar në kohë nga konsumatorët, dhe nga ana e Operatorit të Shpërndarjes së...

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...

Pompeo nderohet me titullin “Honoris Causa”, përfaqësuesit e Berishës: Erdhi në këmbim të lekëve

Vizita e ish-Sekretarit të Trump, ka trazuar ujërat brenda "Foltores" së drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku kanë shpërthyer në akuza ndaj tij. Një ditë...

Vlorë/ Shkrumbohet mjeti në pronësi të një 58-vjeçari

Një automjet tip “Mercedes-Benz” është shkrumbuar plotësisht nga flakët rreth orës 02:35, në lagjen “Hajro Çakërri” në Vlorë. Burimet zyrtare të policisë bëjnë me dije...