E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Etiketa

Joe Biden

A do t’i përmbushë Presidenti Biden zotimet përballë koronavirusit?

Kur Presidenti Joe Biden publikoi planin e tij me 200 faqe kundër koronavirusit një ditë pasi bëri betimin, ekspertët e shëndetit publik reaguan me...

Mesazhet e fshehura pas arredimit të Zyrës Ovale të presidentit Xho Bajden

Çdo president i ri duhet që ta rikonstruktojë Zyrën Ovale sipas shijes së tij personale. Por pak prej tyre kanë bërë një arredim të...

Administrata Biden dhe përpjekjet për të rritur nivelin e vaksinimeve

Përpjekjet e qeverisë amerikane për të vaksinuar miliona amerikanë ndaj pandemisë së koronavirusit kanë mbetur prapa, sipas zyrtarëve të rinj të shëndetësisë të administratës...

E përbashkëta: Xho Bajden dhe Kamala Herris, janë martuar që të dy me mblesë

Të mërkurën, të pranishmit në Ceremoninë e Përurimit mirëpritën në Shtëpinë e Bardhë presidentin e ri të SHBA-së Xho Bajden dhe zëvendëspresidenten Kamala Herris,...

Gati ose jo, Bajden do të përballet me një test të shpejtë përballë Putinit

Mundësia e parë e presidentit të ri amerikan Xho Bajden për të shmangur qasjen shpesh komode të Donald Trump ndaj Rusisë, erdhi vetëm disa...

Biden shpalos sot planin kundër koronavirusit

Presidenti Joe Biden dhe Nënpresidentja Kamala Harris po i kushtojnë një vëmendje të madhe përgjigjes të qeverisë federale ndaj pandemisë së koronavirusit. Zoti Biden pritet...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Presidenti Biden nënshkruan tre dokumentat e para

Presidenti Joe Biden nënshkroi tre dokumente në Sallën e Presidentit në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara menjëherë pas ceremonisë së betimit, akti i tij...

“Ti e di që unë fitova”/ Publikohet letra që Trump i la Bidenit

Publikohet letra që Donald Trump i ka lënë pasardhësit të tij në Zyrën Ovale, Joe Biden. Trump edhe në çastet e fundit të tij të...

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...

Të fundit

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...

Abrashi largohet nga Freiburg, zbulohet skuadra e re e mesfushorit shqiptar

Amir Abrashi rikthehet në kampionatin ku bëri kapërcimin në kualitet. Mesfushori është larguar zyrtarisht nga Freiburg, pjesë e të cilëve u bë në korrikun...

”Zgjedhjet të ishin mbajtur më herët”, Meta: 25 prilli, koha për përmbysje

Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi se më 25 prill është koha për një përmbysje të madhe. Në një intervistë për ‘Alb365’, kreu i shtetit,...

Pipero reagon për herë të parë pas infektimit me Covid edhe pse bëri vaksinën

Mjeku Pëllumb Pipero ka reaguar për herë pas infektimit nga koronavirusi. Edhe pse ka marrë dozën e parë të vaksinës anti-COVID të Pfizer, Pipero...