E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Krijoi vaksinën, por akoma nuk është vaksinuar

Në një kohë të tillë, heronjtë e botës po konsiderohen krijuesit e vaksinave kundër Covid-19. Një nga këta krijues është edhe kreu i BioNTech dhe krijuesi i vaksinës anti-Covid, Ugur Sahin.

Por gjatë një interviste për mediat amerikane, Sahin është shprehur se ai dhe stafi i kompanizë Pfizer me të cilin krijoi vaksinën, akoma nuk janë vaksinuar.

Arsyeja për të cilën nuk ishte vaksinuar ishte sepse akoma nuk e kishin patur mundësinë, dhe se shpresonte të vaksinohej në javët në vijim.

“Nuk kemi mundur ende të marrim vaksinën tonë, por gjetëm mënyrën për ta bërë të disponueshme për personelin tonë në terren, që faktikisht e prodhon. Ndërkohë që shpresoj se stafi, dhe ne vetë, mund të vaksinohemi në javët në vijim”, tha krijuesi i gjigandit farmaceutik, BioNTech.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperatura në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...