E diel, 9 Maj, 2021
27 C
Tirana

Etiketa

Italisë

Aplikimi i terapisë me plazmë/ Meta: Të kërkohet ndihmë nga Italia

Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të sigurohen sa më shpejt të gjitha aparaturat, për të bërë të mundur aplikimin e terapisë me...

U zhduk mbrëmë nga radarët, gjenden mbetjet e helikopterit kanadez të NATO-s

Një helikopter i Forcës Ajrore Kanadeze u zhduk mbrëmjen e djeshme në ujërat ndërkombëtare midis Greqisë dhe Italisë. Media italiane, TgCom shkruan se mbetje të...

17 Maj 1941: Kush ishte i riu nga Saranda, që tentoi të vriste në Tiranë Mbretin e Italisë?

Më 17 maj 1941, 19-vjeçari Vasil Laçi, i veshur me një kostum kombëtar shqiptar, qëlloi 5 herë me pistoletë në drejtim të makinës ku...

Rashica gol dhe asist ndaj Bayernit, Strakosha në finalen e Kupës së Italisë (Video)

Një gol i Correa në minutën e 58-të i ka mjaftuar Lazios për të kaluar në finalen e madhe të Kupës së Italisë. Argjentinasi...

Çfarë fshihet pas çarjes mes Italisë me Francës?

Nga Adam Plowright & Valerie Leroux “AFP”/ Me lidhjet diplomatike gjithnjë e më të tensionuara midis Francës dhe Italisë, disa analistë kanë shkuar deri...

Juventus fiton “derbin e Italisë”

Juventusi fitoi 1-0 derbin e Italisë përballë Interit në ndeshjen e parë të javës së 15-të të Serie A. Torinezët kaluan në avantazh në...

Nga Durrësi drejt Italisë, tre persona gjenden të fshehur në…

Tre persona janë kapur të fshehur në një kamion për të kaluar ilegalisht nga Porti i Durrësit drejt Italisë. Policia thotë se tre të rinjtë,...

Nacionalizmi lypsar i Italisë

Nga Alberto Mingardi “Politico.eu”/ Një nga librat më të mirë që qarkullon aktualisht në Itali, është një roman i bazuar mbi jetën e Benito...

Spektakolare Italia, pasi të shikoni aksionin do të ‘harroni’ Barcelonën (Video)

Pas disa barazimeve radhazi, Italia e drejtuar nga Mancini është rikthyer tek fitorja. Por në sfidën përballë Polonisë, pavarësisht se fitorja erdhi në sekondat...

Video/Skafi plot me drogë drejt Italisë, të arrestuarit janë nga Vlora

Policia e Shteti ka reagua lidhur me ndalimin e dy shqiptarëve nga autoritetet italiane. Në një njoftim për media, policia bën të ditur se:...

Të fundit

Kavajë / Minibusi merr flakë në rrugë, vetëm dëme materiale

Në aksin rrugor Rrogozhinë- Durrës, në afërsi të Kavajës ka marrë flakë në lëvizje një mjet tip minibus. Për fat udhëtarët kanë dalë në...

Liderët e opozitës nuk kanë dimensionin e burrit, janë adoleshentë

Nga Spartak Ngjela Si nuk u rritën një herë në moshë individët që duan të drejtojnë Shqipërinë, apo edhe ata që e kanë drejtuar atë! Nuk...

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...