E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

infektimi

Mutacioni Delta/ Një person infekton nëntë dhe nëntë infektojnë 81

Ekspertët po studiojnë gjithnjë e më shumë mutacionin indian të koronavirusit "Delta", pasi ka shkaktuar shqetësim jo vetëm në Evropë por në të gjithë...

Maskë e distancë, se malli për familjen nuk të mbron nga infektimi

Pushuesit e kthyer nga Kosova renditen tek më të infektuarit në Gjermani aktualisht. Takimet familjare përmenden si arsye. Por më i rrezikshëm është injorimi...

Pandemia/ Mjeku paralajmëron Maradonën: Mos shko në stërvitje

Klubi argjentinas, Gymnasia është e gatshme të rikthehet në fushë për të filluar me përgatitjet për sezonin e ri. Por në krye të saj...

Rëndohet bilanci nga pandemia në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 102 raste me koronavirus në Shqipëri. Shpërndarja gjeografike e rasteve është...

Koronavirusi/ Koreja e Jugut nuk raporton për transmetime të reja lokale

Koreja e Jugut bën me dije se ditën e djeshme nuk ka regjistruar asnjë rast të ri transmetimi të koronavirusit, për herë të parë...

Shënohen raste të reja me koronavirus në Kosovë

Kosova ka konfirmuar 2 raste të reja me koronavirus ditën e sotme, duke e çuar në 33 numrin total të të prekurve. Përmes një njoftimi...

A mund të përhapet nga buka koronavirusi? Mjeku i njohur jep përgjigjen

Mjeku Pëllumb Pipero i është përgjigjur disa prej pyetjeve më të zakonshme që bëhen në lidhje me koronavirusin. I ftuar në emisionin “Open”, Pipero u...

“Infektimi mund të vijojë edhe pas shërimit”, paralajmëron kreu i OBSH

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus ka bërë një deklaratë mjaft shqetësuese në lidhje me koronavirusin. Gjatë konferencës së mbajtur në Gjenevë,...

Shënohen 8 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ka shkuar në 23 numri i të prekurve nga koronavirusi në vend. Në orët e fundit janë shënuar edhe 8 raste të reja. Mësohet se...

Konfirmohen rastet e para me koronavirus në SHBA

Koronavirusi ka prekur edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, teksa janë raportuar 3 raste me virusin vdekjeprurës. Sipas mediave të huaja, rasti i fundit u...

Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...