E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Konfirmohen rastet e para me koronavirus në SHBA

Koronavirusi ka prekur edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, teksa janë raportuar 3 raste me virusin vdekjeprurës.

Sipas mediave të huaja, rasti i fundit u regjistrua në veri-perëndim të Oregon-it. Pacienti, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Ndërsa rasti i dytë u regjistrua në Kaliforni. Nuk dihet ende cila është origjina e ardhjes së koronavirusit në SHBA.

Deri më tani, koronavirusi raportohet të jetë përhapur në më shumë se 50 vende të botës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si u përgjysmuan në tetë vjet humbjet në sistemin energjitik shqiptar

Nga: Ilir Beqaj Prodhimi i energjisë elektrike në vite Vihet re që nga viti në vit ka luhatje të ndjeshme të energjisë elektrike të prodhuar në...

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket...

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...