E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Testohen 3 rastet e dyshuara me koronavirus në Shqipëri, ja rezultati

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se ka përfunduar testimi i tre rasteve të reja, të dyshuara me koronavirus në vend.

Pacientët e dyshuar, të cilët kishin histori udhëtimi me vendet e prekura nga koronavirusi u testuan në laboratorin e virologjisë në Institutin e Shëndetit Publik.

Ministria e Shëndetësisë deklaron se të tre rastet e dyshuara kanë rezultuar negative. Ndërsa, deri më tani janë testuar 26 raste të dyshuara me koronavirusin e ri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Ekspertja britanike: Koronavirusi nuk doli nga laboratori në Wuhan

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...