E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

humbje

Basha e ka fjalën për ‘mosnjohje të humbjes’, jo për ‘mosnjohje të zgjedhjeve’

Nga: Mero Baze Lulzim Basha nuk ka problem me Parlamentin e dalë nga zgjedhjet që do të mblidhet në shtator, por me humbjen e tij...

Rama thirrje Bashës: Prano humbjen, bëre aq sa munde jo aq sa deshe

Kryeministri Edi Rama mbajti fjalën e tij në Sheshin ''Skënderbej'', pas fitores së zgjedhjeve të 25 prillit nga Partia Socialiste. Ai ka vlerësuar maksimalisht kundërshtarin...

Mbeti jashtë Parlamentit, Ndoka i ashpër me Bashën: Të mbajë përgjegjësi

Kandidati për deputet në qarkun e Shkodrës, Nard Ndoka ka komentuar humbjen e zgjedhjeve parlamentare nga Partia Demokratike. I ftuar në emisionin “Top News”, Ndoka...

Ngjela: Humbën krerët e korruptuar të PD, Moska u mund në Shqipëri

Nga: Spartak Ngjela Humbja e krerëve të korruptuar të Partisë Demokratike është fitore e madhe e të djathtës shqiptare. Moska u mund në Shqipëri. Çdo të...

Fitoi luftën por humbi zgjedhjet: Pse britanikët e ndëshkuan Uiston Çërçillin

Nga: Klaus W.Larres “The Conversation” Fundi i Luftës së Dytë Botërore në Evropë dhe disfata e Adolf Hitlerit dhe Gjermanisë Naziste në fillim të majit...

Shqipëria humbi gjyqin ndaj Becchettit, Meta: SPAK të nisë hetimet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje humbjen e gjyqit të Shqipërisë me biznesmenin italian, Francesco Becchetti. Meta shprehet se e ka paralajmëruar...

Humbet përfundimisht gjyqin, Shqipëria do i paguajë Becchettit 110 mln euro

Shqipëria humbi përfundimisht gjyqin me sipërmarrësin italian Francesco Becchetti, lidhur me dëmshpërblimin e kërkuar nga ai për mbylljen e televizionit “Agon” në vitin 2015. Qendra...

Kosova realizon supergol, por nuk arrin t’i shmanget humbjes ndaj Spanjës

Kosova nuk i ka nisur mirë eleminatoret e Kupës së Botës Katar 2022. Pas Suedisë, këtë herë dardanët u mundën nga Spanja me shifrat...

A mund t’i humbasin zgjedhjet parlamentare konservatorët e Gjermanisë?

Po të deklaroje pak muaj më parë se CDU/CSU nuk do të jetë në qeverinë e ardhshme të Gjermanisë pas zgjedhjeve parlamentare në shtator,...

Shifrat e Cov*d, 446 raste të reja dhe 15 humbje jete

Sipas raportimeve zyrtare të bëra publike në 24 orët e fundit ka pasur 446 raste të reja dhe 15 humbje jete. Janë kryer 2997 testime,...

Të fundit

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...

Veprim i ngutshëm, por dinakëri taktike

Nga Mentor Nazarko, /panorama.al/ Nisja e procedurave nga ana e PS-së për shkarkimin e Presidentit Meta, ngjan sa relativisht e ngutshme, po aq dhe e...

Revista prestigjoze ‘Panenka’ shkrim për Demollarin: “Platinia i proletariatit”

Marrë nga Panorama Sport Tirana është e paralizuar. Është ora 3 e pasdites e datës 3 dhjetor 1986 dhe nuk ka mbetur as edhe një...

Qëndroni të izoluar edhe pas vaksinimit? Ja nga çfarë sindrome jeni prekur

A e keni menduar se rikthimi tek “jeta e dikurshme”, do të ishte një proces po kaq i natyrshëm sa edhe hapja e një...