E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Rama thirrje Bashës: Prano humbjen, bëre aq sa munde jo aq sa deshe

Kryeministri Edi Rama mbajti fjalën e tij në Sheshin ”Skënderbej”, pas fitores së zgjedhjeve të 25 prillit nga Partia Socialiste.

Ai ka vlerësuar maksimalisht kundërshtarin politik, PD dhe Lulzim Bashën, duke ftuar këtë të fundit që të pranojë humbjen e dinjitet, pasi sipas tij bëri sa mundi

Edi Rama: ”Përtej shakasë është detyra jonë që me fjalët dhe me sjelljen tonë të mos i bëjmë te ndjehen edhe më keq seç ndjehen nga humbja rivalët demokratë. Basha dhe PD bënë fushatën më të mirë në historinë e humbjeve të tyre. Ishin më skuadër sesa herët e tjera. Pranoje humbjen me dinjitet dhe me bindjen se nuk bërë çfarë deshe por sa munde.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...

VIDEO/Nga e hëna do hyjë në fuqi udhëzimi për çertifikatën e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka kërkuar nga të gjithë arsimtarët dhe studentët që të vaksinohen, pasi nga e hëna do bëhet e detyrueshme...

Bundestagu i dominuar nga burrat

Në parlamentin aktual gjerman, numri burrave është sa dyfishi i grave. Që prej 20 vjetësh pjesëmarrja e grave nuk ka qenë asnjëherë kaq e...