Rama thirrje Bashës: Prano humbjen, bëre aq sa munde jo aq sa deshe

Kryeministri Edi Rama mbajti fjalën e tij në Sheshin ”Skënderbej”, pas fitores së zgjedhjeve të 25 prillit nga Partia Socialiste.

Ai ka vlerësuar maksimalisht kundërshtarin politik, PD dhe Lulzim Bashën, duke ftuar këtë të fundit që të pranojë humbjen e dinjitet, pasi sipas tij bëri sa mundi

Edi Rama: ”Përtej shakasë është detyra jonë që me fjalët dhe me sjelljen tonë të mos i bëjmë te ndjehen edhe më keq seç ndjehen nga humbja rivalët demokratë. Basha dhe PD bënë fushatën më të mirë në historinë e humbjeve të tyre. Ishin më skuadër sesa herët e tjera. Pranoje humbjen me dinjitet dhe me bindjen se nuk bërë çfarë deshe por sa munde.”