E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

Hashash

Tentoi të gëlltiste qesen me hashash, ja si u pikas nga forcat “Shqiponja”

Forcat "Shqiponja" në Tiranë, kanë nuhatur sjelljen e çuditshme të një djali që tentoi të gëllsite qesen me hashash. Një tentativë kjo e dështuar,...

“Do kalojë në filtrat e tyre”, Panariti flet për legalizimin e hashashit

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, është ndër zërat e radhës që ka reaguar pas propozozimit të kryeministrit Rama për legalizimin e hashashit. Ai shprehet...

“Më solli të punoja si valltare”, gruaja-burrit: Unë lypja ti i jepje djalit hashash

Një 29-vjecar, baba i një fëmije, rrëfeu sot në  emisionin “Me Zemër të Hapur” peripecitë e bashkëjetesës 5-vjecare me nënën e djalit të tij. Nga...

Premtimet e kandidatit të Këlcyrës: Do hap shtëpi publike dhe do legalizoj hashashin

Përfaqësues i Partisë së Emigracionit Shqiptar, Hazbi Kasaj shprehet se hapja e shtëpive publike dhe legalizimi i hashashit për banorët e Këlcyrës, janë dy prej...

“Policia po fshihet”/ Zv.ministri i përgjigjet Bashës: Iku koha e Lazaratit

Zv.ministri i Brendshëm, Besfort Llamallari i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” foli rreth denoncimit të bërë nga banorët e Astirit se policia fshihet...

Çfarë po e dëmton imazhin e Shqipërisë, hashashi apo gomat e djegura?

Gazetari i mirënjohur Flamur Vezaj ka shprehur revoltën e tij të hapur, lidhur me mesazhin kumbues që përçoi në një intervistë tenori Saimir Pirgu. Tenori...

Skandal në Gjykatën e Matit, lirohet i arrestuari me 2 ton hashash

Emisioni investigativ, Fiks Fare ka denoncuar një skandal në drejtësi, ku Gjykata e Matit liroi nga burgu një person që ishte kapur me 2...

Reportazhi i Rai-t, gazetarja mbush duart me hashash në Tepelenë

Televizioni më i madh italian Rai i ka kushtuar një reportazh kultivimit të drogës në Shqipëri, nisur nga situata politike e krijuar në vend,...

Hashash për të vënë fëmijët në gjumë, ja kur qeveria shqiptare vendosi t’i japë fund kësaj marrëzie

Trafikimi apo edhe konsumi i lëndëve narkotike, është sot një akt i dënueshëm. Por deri vonë kanabisi dhe nën-variante të tij, janë blerë pa...

Shqipëria më keq se Kolumbia, kartelet në ortakëri me qeverinë

Aksioni ndaj hashashit në Lazarat ishte simbol i fillimit të luftës kundër drogës. Parcela të shumta janë mbyllur, grupe të trafikimit u shkatërruan, një...

Të fundit

Moti për nesër/ Reshje të dobëta në të gjitha qarqet

Sot pasdite (e hënë, dt. 06) dhe nesër (e martë, dt. 07) priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet. Në zona të kufizuara të...

Shtimi i rasteve/ Hoti kërkon mobilizimin e komunave për luftimin e pandemisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me Asociacionin e Komunave të Kosovës. Gjatë takimit online, Hoti iu prezantoi kryetarëve të komunave...

Rama i implikuar në idenë e shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi? Meta flet troç

Presidenti Meta shprehu haptazi qëndrimin se është kundër planit për rishikimin e kufirit Kosovë-Serbi. I pyetur mbi deklaratën e ish-këshilltarit të Trump, John Bolton...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të ndjeshme në numrin e rasteve të reja me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit. Sipas mediave vendase,...

Denoncimi i Bashës për bazën ushtarake në Sarandë, Meta tregon hapin që do ndërmarrë

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka komentuar denoncimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha se në sekret të plotë qeveria po u jep oligarkëve...