E martë, 19 Janar, 2021
4 C
Tirana

“Gojët e liga thonë se po mbyllet me shpejtësi…”, Manjani lëshon deklaratën e fortë

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani njofton se përflitet se shumë shpejt do të mbyllet projektligji për lejimin e kultivimit të hashashit. Ai parashikon se në vjeshtë do kemi tre ligje themelore: Ligji për legalizimin e vjedhjes së pushtetit, ligji për pastrimin e parave dhe lejimi i kultivimit të hashashit.

Statusi

Gojët e liga thonë se po mbyllet me shpejtësi të madhe projekt ligji për lejimin e kultivimit të hashashit.

Pra në vjeshtë do kemi tre ligje themelore :

  1. Ligji për legalizimin e vjedhjes së pushtetit pavarësisht zgjedhjeve. (Kodi i ri zgjedhor post 30 korrik)
    2. Ligji për pastrimin e parave (amnistia e shtyrë)
    3. Ligji për shndërrimin zyrtar të Shqipërisë në Kanabistan. (Lejimi i kultivimit të hashashit).

Me këto tre ligje hidhet dhe shtresa e fundit e rrugës së re anti-Europë që ka ndërtuar Edi Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...