E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

“Më solli të punoja si valltare”, gruaja-burrit: Unë lypja ti i jepje djalit hashash

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Një 29-vjecar, baba i një fëmije, rrëfeu sot në  emisionin “Me Zemër të Hapur” peripecitë e bashkëjetesës 5-vjecare me nënën e djalit të tij.

Nga bashkëjetesa ka lindur një djalë i cili aktualisht është 6 vjeç. Çifti është njohur nëpërmjet telefonit, shkak ka qenë djali i xhaxhait të gruas, i cili asokohe  donte të njihej me motrën e 29 vjeçarit. Pasi të rinjtë zhvilluan disa biseda në telefon, filluan të frekuentoheshin dhe pas  një periudhe ata vendosën të bashkëjetonin.

Në bashkëjetesë marrëdhënia në çift filloi të kishte probleme, debatet e vazhdueshme dhe në fund dhuna e ushtruar nga ana 29 vjeçarit sollën ndarjen e çiftit. Gruaja mori urdhër mbrojtjeje ndërsa 29 vjeçari u dënua dy herë për dhunë në familje. Asokohe fëmija ishte vetëm 2 vjeç. Burri  rrëfen se pasi doli nga burgu, ish-bashkëjetuesja i la djalin dhe u largua.

Në përballjen ‘live’ gruaja hodhi poshtë të gjitha pretendimet e 29-vjecarit.  E reja tha se fëmija jetonte me të, dhe kur ai ishte në burg, ajo u martua në Kosovë, dhe ish-bashkëjetuesi, nuk e la të merrte fëmijën.

Lexo edhe :   Pandemia në Kosovë: 186 të infektuar dhe 2 viktima

“Kisha frikë të përballesha me të. Ai më shkruante fjalë ofenduese në të gjithë rastet. Ndarja ka ardhur nga dhuna e tij. Unë do hap gjyq ndaj tij, nuk ka ditur të mbajë familje. Më solli në Kosovë të punoja si valltare, dhe unë qaja i thoja të lutem më ço në shtëpi nuk mundem. Unë dilja lypja me fëmijë të vogël, ai merrte lekët blinte hashash, i jepte edhe djalit, merreni fëmijën, bëjini analizat.”, tha ajo në një lidhje të drejtpërdrejtë telefonike./ BalkanWeb

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në Itali qarkullojnë 5 variante të COV*D-19

Një studim i fundit kryer nga shkencëtarët, ka dalë në përfundimin se në Itali qarkullojnë 5 variante të COVID-19. Një studim i Task Forcave...

Presidenti ka shpallur sekret shtetëror “krimin” e tij

Nga: Mero Baze Ilir Meta ka gjetur zgjidhjen e vetme që ka çdo hajdut i fortë, kur kapet me presh në duar. I vënë para...

Detajet/Arrestohen “policët” që terrorizuan familjen në Vlorë

Policia e Vlorës ka zbardhur në kohë rekord tentativën për vjedhje në fshatin Kropisht, Selenicë. Nga ana e policisë janë arrestuar pesë autorët e...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...

Të rinjtë përplasen me policinë, çfarë ndodhi mbrëmë në Tiranë (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme në Tiranë ka ndodhur një përplasje mes efektivëve të policisë, dhe tre të rinjve. "Ora News" ka publikuar pamjet e efektivëve të...