Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Etiketa

Hahn

‘Negociatat me BE’, Hahn: Nuk duhet t’ju lemë vend “lojtarëve” të tjerë

“Besueshmëria pësoi dëm të madh. BE-ja në botë flet për sukseset e multilateralizmit dhe ne jemi fuqi udhëheqëse në këtë, por këtu nuk arritëm...

Hahn: Liderët e BE nuk ranë dakord për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Komisioneri Johannes Hahn përmes një postimi në rrjetin social Twitter ka njoftuar se liderët e BE-së nuk kanë arritur dakordësimin për hapjen e negociatave...

“Në prag të vendimmarrjes së Këshillit Europian”, Rama takohet me Hahn

Ditën e nesërme pritet që të jepet përgjigja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, nëse do të çelen apo jo negociatat me BE-në. Ndërkohë kryeministri...

Hahn përshëndet vendimin e Bundestagut: Nxitje për reformat

Komisioneri për Zgjerim Johannes Hahn, ka reaguar pas vendimit të Bundestagut gjerman për t’i hapur rrugën integrimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Eurodeputeti...

Hahn: I trishtuar për serinë e tërmeteve shkatërrimtare, BE ofroi ndihmë menjëherë

Komisioneri për Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, thotë se ndihet i shqetësuar dhe i trishtuar nga lëkundjet shkatërrimtare të tërmeteve që prekën Shqipërinë. “I trishtuar...

Negociatat/ Soreca takon Hahn

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, ka zhvilluar një takim me Komisionerin për Zgjerimin, Johannes Hahn. Me anë të një postimi në Twitter, ambasadori...

Ja çfarë shkruan Hahn për skandalet e fundit në Maqedoninë e Veriut

Komisioneri për Zgjerim në BE Johanes Hahn ka reaguar lidhur me skandalet e fundit në Maqedoninë Veriore, ku janë publikuar pamje të korrupsionit qeveritar. Hahn...

Negociatat/ Hahn flet troç: Shqipëria më pak shanse se M.Veriut

Komisioneri në ikje i zgjerimit në Bashkimin Europian, Johannes Hahn në një intervistë për median austriake “Der Standard” ka treguar se Shqipëria është shumë...

Hahn: Të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Komisioneri Johannes Hahn, deklaron se i gjithë rajoni i Ballkanit duhet të ndjekë shembullin e Maqedonisë së Veriut dhe të rrisë ritmin e reformave...

Zyrtare/ Shtyhet vendimi, Shqipëria nuk arrin çeljen e negociatave

Komisioneri për zgjerim, Johannes Hahn ka dhënë lajmin jo të mirë për Shqipërinë. Në këtë moment kyç, Shqipëria nuk ka marrë një përgjigje pozitive...

Të fundit

Suedia nënshkruan aplikimin për anëtarësimin në NATO

Ministrja e Jashtme e Suedisë, Ann Linde, nënshkroi të martën në mëngjes një aplikim që deklaronte se vendi dëshiron të anëtarësohet në NATO. Lëvizja shënon...

Turqia e prerë, s’do të miratojë anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se nuk do ta miratonte anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO, nëse ato sanksionojnë...

Energjia, 37 për qind e faturave nuk u paguan në kohë nga konsumatorët

Të paktën 37 për qind e faturave të energjisë nuk janë paguar në kohë nga konsumatorët, dhe nga ana e Operatorit të Shpërndarjes së...

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...