E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

gjyqtarja

“Kam fëmijët sëmurë”, GJKKO rrëzon për herë të tetë kërkesën e ish-gjyqtares

Gjykata e Posaçme nuk ka pranuar kërkesën e ish-gjyqtares së Krujës, Enkelejda Hoxha, për një masë më të butë sigurie. Kërkesa e saj është...

La gruan e dhunuar në rrugë, gazetarja përballet me gjyqtaren e Pogradecit

Për rastin e zonjës Ornela Kolneku në Pogradec që gjykata e nxorri nga shtëpia dhe brenda la ish-bashkëshortin dhunues, emisioni Stop në Tv Klan...

Shkarkohet Gjyqtarja Hoxha: Akuzohej për lirimin e të dënuarve

KLGJ shkarkon sot Gjyqtaren Enkeleida Hoxha, e cila ka qenë akuzuar për lirimin e disa të dënuarve. Znj.Hoxha ka pranuar gabimin e saj në dhënien...

“Kam 30 vite në gjyqësor dhe 4 diploma”, gjyqtarja shpërthen keq ndaj SPAK: Më goditën se nuk i dhashë mandatin kryebashkiakes së Durrësit

Gjyqtarja Mimoza Margjeka ka akuzuar SPAK, se e kanë goditur politikisht për procesin e 30 qershorit. Ajo ka mbërritur mëngjesin e sotëm në gjykatë,...

6 mijë euro për të liruar të burgosurin/ Gjyqtarja Margjeka kërkon leje nga SPAK-u: Vajza me hemorragji, më lejoni ta shoqëroj në spital

Pak ditë më parë, gjyqtarja Mimoza Margjeka është pezulluar nga detyra në mënyrë unanime nga KLGJ. Margjeka u akuzua për korrupsion pasi nxori nga...

6 mijë euro për lirimin e të burgosurit, pezullohet nga detyra gjyqtarja Mimoza Margjeka

Gjyqtarja Mimoza Margjeka është pezulluar nga detyra, në mënyrë unanime nga KLGJ. Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur pezullimin nga detyra të gjyqtares Mimoza Margjeka,...

6 mijë euro për lirimin e trafikantit/ Gjykata merr vendimin për gjyqtaren dhe bashkëpunëtorët

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë me "arrest shtëpie" për Mimoza Margjekën, e akuzuar për korrupsion. Ndërsa do të lihen në "arrest në burg" bashkëshorti...

“Mos fol mo zotëri, pse flet? Kam një vit që pres të vijnë të më arrestojnë”, gjyqtarja sherr me policinë

Gjyqtarja Mimoza Margjeka e cila mori 6 mijë euro për të liruar të burgosurin, është përplasur sot me policët, të cilët e kanë shoqëruar...

“Jo presione ndaj SPAK”/ Yuri Kim jep sinjalet pas arrestimit të gjyqtares

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka folur lidhur me arrestimin e gjyqtares Mimoza Margjeka. Kjo e fundit mori ryshfet për të ndryshuar masën e sigurisë,...

Çështja e CEZ/ Balla kërkon përjashtimin e gjyqtares: Ka miqësi me Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka kërkuar përjashtimin e gjyqtares Fatmira Hajdari, nga gjykimi i padisë së Kuvendit për privatizimin e...

Të fundit

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....