E enjte, 2 Dhjetor, 2021
12.5 C
Tirana

Shkarkohet Gjyqtarja Hoxha: Akuzohej për lirimin e të dënuarve

KLGJ shkarkon sot Gjyqtaren Enkeleida Hoxha, e cila ka qenë akuzuar për lirimin e disa të dënuarve.

Znj.Hoxha ka pranuar gabimin e saj në dhënien e vendimit ndaj Hekuran Billës.

Në pretencën e saj për Gjyqtaren Hoxha, ILD ka thënë se kemi të bëjmë me një vendim të dhënë në mënyrë arbitrare dhe mospërmbushje funksioni në mënyrë të pajustifikuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...