E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

6 mijë euro për lirimin e të burgosurit, pezullohet nga detyra gjyqtarja Mimoza Margjeka

Gjyqtarja Mimoza Margjeka është pezulluar nga detyra, në mënyrë unanime nga KLGJ.

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur pezullimin nga detyra të gjyqtares Mimoza Margjeka, e akuzuar për korrupsion.

KLGJ ka vendosur në mënyrë unanime pezullimin e gjyqtares, e cila akuzohet nga SPAK se ka marrë 6 mijë euro ryshfet, për të ndryshuar masën e sigurisë për një të burgosur për trafik emigrantësh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

‘Sot priten 11 mijë doza të Pfizer’/ Manastirliu: Ulet fasha e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, teksa ka parë nga afër procesin e vaksinimit në ''Sheshin Skëndërbej'', deklaroi se tashmë është ulur...

Bie qeveria në Suedi/ Löfven, kryeministri i parë që rrëzohet nga parlamenti

Parlamenti i Suedisë ka mbështetur një votë mosbesimi ndaj kryeministrit të qendrës së majtë, Stefan Löfven. Ai bëhet kryeministri i parë që rrëzohet nga...

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google 1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të...

Dorëheqja e Ruçit/ Zheji: E largoi Rama

Analisti i njohur, Artur Zheji deklaroi se kryeministri Edi Rama e largoi kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi nga Partia Socialiste, për të patur një...

Bie miti: Sipas FBI-së edhe kriptomonedhat janë të identifikueshme

Javën e kaluar, Departamenti amerikan i Drejtësisë, njoftoi se kishte zbuluar dhe konfiskuar pothuajse gati të gjitha bitcoin-et që ishin paguar në formën e...