E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

gjobë

Theu rregullat e pandemisë duke organizuar dasmë, s’do ta besoni gjobën që mori pronari

Një 39-vjeçar në Durrës është proceduar dhe gjobitur, pasi organizoi dasmë në lokalin e tij, në kundërshtim me protokollet e sigurisë. Bëhet fjalë për shtetasin...

Nisin gjobat një ditë pas urdhrit të Ramës, ja shuma e majme që do paguajnë ‘Djemtë e Labërisë’

Një ditë më parë, kryeministri Rama tha se deri më tani skenarët e mbylljes nuk janë diskutuar, por një tjetër mundësi për karantinim mund...

Lejet e qëndrimit për në Greqi/ Berisha zbardh skandalin, ja si gjobiten emigrantët

Në muajin maj u tha se Greqia do të zgjaste lejet e qëndrimit për emigrantët, deri në 31 dhjetor të vitit 2020. Vendimi për...

‘Aman sa turp, ma jep atë gjobën e të iki’, konkurrentja e ‘Përputhen’ përplaset me policinë

Në studion e “Shqipëria Live” në Top Channel, ishte e ftuar protagonistja e rubrikës "Përputhen”, Margaret. Modelja ka patur një incident me blutë e...

Gjobë punëdhënësve që nuk aplikojnë për ndihmën financiare të punonjësve

Këshilli i Ministrave ka vendosur të gjobisë punëdhënësit që nuk aplikojnë për ndihmën financiare të punonjësve të tyre me një shumë prej 50 mijë...

Qytetarët e këtij vendi rrezikojnë 3 vite burg nëse dalin në rrugë pa maskë

Katari ka marrë masa shumë të rrepta për të gjithë ata që nuk respektojnë rregullat e vendosura, për frenimin e pandemisë së koronavirusit. Sipas mediave...

Shkeli rregulloren e qeverisë, gjobitet Sonila Meço

Moderatorja Sonila Meço është gjobitur me 10 milonë lekë nga Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor, lidhur me shkeljen e rregullave të COVID-19. Gazetarja me anë të një...

Gjobë nëse i ndryshoni ngjyrën makinës apo vendosni impiant gazi pa autorizim

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka njoftuar një masë të re që është marrë lidhur me ndryshimin e karakteristikave të mjeteve. Sipas...

Nga sot, gjobë kush nuk mban maskë në Maqedoninë e Veriut

Duke filluar që nga dita e sotme, në Maqedoninë e Veriut nis zbatimi i dekretit për mbajtjen e detyrueshme të maskës. Sipas këtij dekreti, çdo...

Ndryshimet e reja në Kodin Penal/ Gjobë dhe burg për shkeljet në kohën e COVID-19

Gjobë dhe burg kush shkel rregullat në këtë kohë pandemie! Kuvendi ka miratuar sot me riformulime, të gjitha dënimet në rastet kur qytetarët thyejnë...

Të fundit

“2500-3000 euro për një vend pune”, Prokuroria merr të pandehur mbesën e Adriatik Llallës

Mbesa e Adriatik Llallës është marrë e pandehur nga Prokuroria, e akuzuar për mashtrim më shumë se një herë. Mësohet se Ilda Kërkapi ka mashtruar...

Infektohet kryeministri i Republikës Serbe

Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviq është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Ai u testua...

“Të ndjersitur e të rraskapitur, ata nuk ndalen”, mjekët bëjnë “shqiponjën” me duar

119 të prekur me COVID-19 janë shënuar në Kosovë, nga 420 teste të kryera të martën. Numri i përgjithshëm i të prekurve në Kosovë është 5.237,...

“Meriton vetëm duartrokitje!”, Meta nxjerr videon e Ramës (VIDEO)

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është ndalur sërish tek ndryshimet kushtetuese, ndërsa ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama, e cila daton në...

Kupa e Shqipërisë, Tirana kualifikohet në finale

Tirana është në finalen e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë kanbë mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0, falë golave të Muçit dhe Hoxhallarit. Bardheblutë kanë përmbysur kështu...