E diel, 20 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

gjoba

VIDEO/ Gara shpejtësie në autostradë, policia arreston 10 shoferë dhe heq 45 patenta brenda natës

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar gjatë natës 10 drejtues mjetesh, gjatë kontrolleve me radar në rrugët interurbane Tiranë -Durrës-Tiranë dhe Tiranë -Elbasan –Tiranë....

Ndryshime në Kodin Rrugor/ 10-fishohet gjoba për celularin, konfiskohen makinat e blinduara pa autorizim

Kodi Rrugor duket se do të ndryshojë sërish dhe një variant paraprak është nxjerrë për konsultim me një numër të madh ndryshimesh. Por ajo...

Gjoba 44 milionë/ Rama fajëson qeverinë e kaluar

Kryeministri Edi Rama ka komentuar sërish çështjen e gjobës prej 44 milionë eurosh që Shqipëria i duhet t’i paguajë kompanisë “Aktor”. Gjatë inspektimit të një...

Bilanci i Policisë Rrugore, 1 mijë gjoba në 24 orë

Policia Rrugore gjatë 24 orëve të fundit ka pezulluar 46 leje drejtimi, ka arrestuar 18 drejtues mjetesh dhe ka vendosur 1237 gjoba. Iu është...

Gjoba 44 milionë dollarë/ LSI nxjerr letrën që Haxhinasto i dërgoi Ramës në 2016

Ish-ministri i LSI-së, Edmond Haxhinasto, ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë së Infrastrukturës, që akuzonte ministrat dhe drejtorët e LSI si personat përgjegjës për...

VIDEO/ Policia Rrugore pezullon 45 leje drejtimi, 12 shoferë në pranga

Policia Rrugore ka vendosur gjatë 24 orëve të fundit 45 leje drejtimi, 12 drejtues mjetesh janë arrestuar, dhe 1355 masa administrative. Ndërkohë janë arrestuar...

Më shumë se 1 mijë gjoba brenda 24 orësh, Policia me dorë të hekurt ndaj shkeljeve

Policia e Shtetit ka vendosur 1052 gjoba vetëm në 24 orët e fundit, ndaj drejtuesve të mjeteve për thyerje të rregullave të qarkullimit rrugor. “Janë...

Policia bën “namin” me gjoba, bllokon 35 leje drejtimi në Tiranë

Policia Rrugore e Tiranës bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë pezulluar 35 leje drejtimi. Gjatë kontrolleve me radar, janë konstatuar shpejtësi...

Shkelën rregullat/ Arrestohen 6 persona në Lezhë, 32 të tjerëve iu hiqet patenta

Policia e Lezhës njofton se ka arrestuar gjashtë persona për shkak se kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Përmes një deklarate për shtyp, policia sqaroi...

“Janë të paligjshme”, gjykata italiane anulon gjobat gjatë karantinës

Gjobat e vendosura gjatë fazës së karantinës “janë të paligjshme”. Ky vendim i marrë nga një gjykatë në Frosinone pritet të hapë debat të madh...

Të fundit

Berisha: Avionët rus spiunojnë Shqipërinë, ndryshuan kursin e fluturimit aty ku do ndërtohet baza e NATO-s

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim që i ka ardhur nga një oficer. Në denoncimin në fjalë thuhet se avionët rus që kanë...

Djalë apo vajzë? Elita Rudi konfirmon shtatzëninë

Reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi do bëhen prindër për herë të dytë. Gjiko në një video të publikuar në InstaStory, ka pohuar se partnerja...

Arrestohet për dhunë, por mungon akti i mjekësisë ligjore. Babë e bir përballen në “gjyq”

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq”, në Tv Klan, Ilirjan Petriti është përballur më babain e tij Bujar Petriti, i cili kërkon që...

“Gylsereni” zbulon kur do martohet me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...