E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

genjeshtar

Navalny e quan Putinin “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një “gënjeshtar që nuk mund të ndalet...

5 mënyra për të dalluar një gënjeshtar

Pavarësisht studimeve dhe teknologjive, një metodë 100% e sigurt për të njohur se kush genjen nuk ekziston. Në të vërtetë, psikologu Aldert Vrij, nga Universiteti...

“Është shumë e rëndë të më thuash gënjeshtar”, Ruçi i kthehet ashpër deputetit

Deputeti Andi Përmeti replikoi sërish me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi për mosparaqitjen e ministrit të Jashtëm në interpelancën për Alvin Berishën dhe delegimin e përgjegjësive...

“Mall për Ramën që nuk gënjente”, Vasili ironizon kryeministrin

Ish-kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas videos që presidenti Meta publikoi më herët ditën e sotme. Në videon e publikuar,...

Nuk mjafton Ancelotti, napolitanët sulmojnë presidentin: Gënjeshtar, palaço

Edhe pse një vit më parë Napoli ishte shumë pranë të shpalleshe kampion i Italisë dhe këtë vit kanë një trajner si Carlo Ancelotti,...

Benzema ‘del vetë në skenë’, gazetarit: Gënjeshtar, ndërro profesion

Karim Benzema duket se ka zbritur vetë në “skenë” të merret me thashethemet e merkatos së verës. Fillimisht ai u përplas me presidentin e...

Shpërthen Albin Kurti: Thaçi është një gënjeshtar

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë për media, ka folur për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi. Ai ka thënë se Presidenti Thaçi, nuk...

Trump: Kryeministrin kanadez, gënjeshtar dhe i dobët

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, thotë se ka dhënë udhëzime që zyrtarët amerikanë të mos e nënshkruajnë deklaratën e përbashkët të shtatë...

Ish-trajneri i Interit: Cassano vlen zero si person, është gënjeshtar

Antonio Cassano ka befasuar pak ditë më parë me deklaratën e tij se në një përplasje me ish-trajnerin e Interit, Andrea Stramaçonin kishte pasur...

Skandal/Rama nxjerr gënjeshtar kryeministrin e Belgjikës

Kryeministri Edi Rama ka përgënjeshtruar sot deklaratën e kryeministrit bleg Charles Michel i cili tha që vegimin për Shqipërisë Belgjika do ta marrë në...

Të fundit

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...