E enjte, 27 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

Etiketa

formacionet

Starton faza e 1/8 në ”Euro 2020/ Ja formacionet zyrtare të Uells-Danimarkë

Pas pak minutash, më saktësisht në orën 18:00, do të startojë faza eleminim direkt për 1/8 në kampionatin europian ''Euro 2020''. Skuadrat e para...

Ndeshja hapëse e Europianit, publikohen formacionet e Turqisë dhe Italisë

Nis sonte në mbrëmje “Euro 2020”, por edhe udhëtimi i Turqisë dhe Italisë në këtë kompeticion. Ky takim është i vlefshëm për Grupin A,...

Publikohen formacionet zyrtare/ Shqipëria me dy sulmues përballë Uellsit

Në orën 18:00, Shqipëria do të luajë ndeshjen miqësore kundër Uellsit në transfertë, në stadiumin “Cardiff City”. Skuadra britanike, do të jetë pjesëmarrëse në UEFA...

Kombëtarja kërkon fitoren, ja formacioni zyrtar ndaj Kazakistanit

Shqipëria luan ndaj Kazakistanit duke filluar nga ora 15:00, në ndeshjen e vlefshme për Ligën C në grupin 4. Kombëtarja kërkon të dalë e para...

“Champions League”/ UEFA publikon formacionet e dy ndeshjeve të sotme

Luhen mbrëmjen e sotme dy ndeshjet e para kualifikuese të “Champions League”. Ndërkohë pak çaste më parë UEFA ka zyrtarizuar formacionet për takimet. Atletico do...

Shqipëri-Francë/ Publikohen formacionet zyrtare

Mbrëmjen e sotme Shqipëria do të luajë kundër Francës në orën 20:45 në “Air Albania Stadium”. Ky takim është i vlefshëm për grupin H kualifikues...

Formacionet/ Ja si do luajnë kuqezinjtë

Shqipëria do të zbresë në fushën e lojës sërish me skemën 3-5-2 dhe Edi Reja ka vendosur të luajë nga minuta e parë me...

Formacionet/ Reja ndryshon gjysmën e titullarëve, ja kush do të jetë kapiten

Janë publikuar pak çaste më parë formacionet zyrtare të sfidës me Shqipërisë dhe Moldavisë, e cila starton në 20:45 në “Elbasan Arena”, në kuadër...

Islandë-Shqipëri/ Publikohen formacionet zyrtare, ja si do të rreshtohen kuqezinjtë

Shqipëria do të përballet me Islandën në një ndeshje që do të kërkohet fitorja me çdo kusht për të qëndruar në garë për një...

Finalja e Europa League, Chelsea dhe Arsenal publikojnë formacionet zyrtare

Janë publikuar pak çaste më parë formacionet zyrtare të finales së madhe të Ligës së Europës, që do të startojë në orën 21:00 në...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...